Створювати і продавати бренд громадських просторів вчилися активісти з районів


У мальовничому селі Вишків Долинського району 40 учасників проєкту «Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну» вивчали як розвивати “треті місця”, створювати свій бренд та налагоджувати комунікацію з партнерами. Проєкт реалізовує ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» за підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID).

Ще з літа активісти з Бурштина, Вигоди, Делятина, Джурова, Нижнього Струтина працюють над створенням громадських просторів у своїх населених пунктах. Вони відвідали ось уже три тренінги, де дізналися як бути інклюзивними та відкритими для кожного, як писати і реалізовувати проєкти та як розвивати і продавати власний бренд. У вересні відбувся навчальний візит у Донецьку область, після того в кожній громаді було організовано публічні заходи – “Живу бібліотеку”, Фестиваль різноманіття “Вулик культур” та інші. Під час третьої серії навчань остаточно сформулювалося тематичне спрямування просторів, їх цільова аудиторія та способи розвитку. Так, у Вигоді більше цікавляться екологічною неформальною освітою, у Бурштині – єднанням поколінь, а в Делятині – збереженням культурної спадщини.

“Такі тренінги дуже потрібні, бо дають багато нових знань, які допоможуть розвивати наші громади, – розповідає учасниця з Джурова Іванна Максим’юк. – Ми думали, як залучити більше людей до громадського простору. У результаті зрозуміли, що в кожної людини є власні потреби, які потрібно вивчити”.
З учасниками працювали тренери з ГО “Інша Освіта” і відома піарниця Марина Говорухіна – авторка книг “Заборонена книга. Комунікації для громадських організацій” та “Стратегічна комунікація у громадських організаціях”.

Експертка Альона Каравай з “Іншої Освіти” розповіла: “Ми працювали над концепціями “третіх місць” та менеджменту стейкхолдерів, а також накладали ці концепції на реалії просторів учасників та виясняли, що їм треба враховувати при плануванні своєї діяльності. Для цього надихалися креативними прикладами та рішеннями з інших громадських просторів, але одночасно вчилися не “розпорошуватися”, а шукати чіткий профіль для своїх”.

Нагадаємо, громадські простори вже діють у громадах-учасницях проєкту: “ШеваHub” у Бурштині, “Горизонт” у Нижньому Струтині (Рожнятівський район), “Джерело” у Джурові (Снятинський район), “Вулик” у Вигоді (Долинський район) та “Імпульс” у Делятині (Надвірнянський район). Двері кожного відкриті для відвідувачів, партнерів та ідей.

Проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
 



28 Листопада 2019 p.
©http://briz.if.ua/