МБФ «Демократія і реформи» оприлюднили роз’яснення щодо своєї діяльності у Маняві (Івано-Франківської області)


Минулого тижня Прикарпаття тривожно зустріло звістку, що у мережі з’явився сайт, на якому оголосили збір коштів на розвиток Манявського Скиту. Про це громадськості   повідомив очільник Івано-Франківсько-Галицької єпархії ПЦУ Іоасаф Василиків: «Шановні друзі! Брати і сестри! Офіційно доводжу до Вашого відома, що цей сайт не має ніякого відношення до монастиря. Аферисти виманюють у довірливих людей гроші.»

У самій організації висловили здивування такій позиції Отця: «Сайт був створений з благословіння Митрополита Івано-Франківського і Галицького, священноархімандрита Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря владики Іоасафа виключно для популяризації Манявського Скита, Манявського водоспаду, Блаженого камня, Карпатського краю, - йдеться в офіційній заяві, підписаній керівником Андрієм Юхимцем, - хочемо наголосити, що ми прийняли рішення змінити назву сайту на «Манява – Манявський скит – Манявський водоспад» у рамках Проекту Manyava International Project 2020. Сайт був створений коштами та силами волонтерів, яким Благодійний Фонд дякує та сподівається на довготривалу співпрацю. Сайт служитиме відкритим джерелом інформації про Маняву і Манявський скит, етно, культуру і мистецтво Карпатського краю, для паломників, пілігримів, духовного туризму, еко туризму, людей мистецтва, всіх кого цікавить і хто любить Маняву, Монастир і Карпатський край.

Ми маємо мiсiю – об'єднати всiх, хто любить Бога, Маняву та Монастир для спiльної доброї справи. Підсилення Вiри Православної в серцях братів і сестер наших через спiльну молитву.

Ми бачимо, що людям, вiрянам, паломникам, яким цiкава Манява та Монастир, цей проект дуже потрiбний, оскільки синхронизує буденне життя і церковні свята, закликає робити кращими та чистими мальовничі місця Карпат, допомогати людям у біді навіть за декілька тисяч кілометрів.

Благодійна організація «МБФ «Демократія та реформи», та волонтери готові продовжувати співпрацю з представниками Православної Церкви України на різних рівнях, якщо на це будуть дані відповідні благословіння, наприклад, письмові або усні як з Митрополитом Івано-Франківської Галицької землі, священноархімандрита Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря владикою Іоасафа».

В «Офіційному Зверненні» організація оминула питання залучення коштів та невідповідність задекларованій діяльності до висловленої позиції церкви в лиці Отця Іосафата (дв.скрін його повідомлення), запевнивши, що «проєкти, започатковані раніше, будуть продовжуватись так, як в них було вкладено надто багато сил і часу».7 Листопада 2019 p.
©http://briz.if.ua/