Як дізнатися, чи у вас є імунітет проти дифтерії


Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним механізмом. Інкубаційний період хвороби триває 3-10 днів. Джерелом інфекції є хвора людина або носій Corynebacterium diphtheriae.

У пацієнтів, що хворіють на дифтерію в горлі з’являються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Симптомами дифтерії є біль у горлі, підвищення температури тіла, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплий голос, набряк шиї та збільшення лімфатичних вузлів. Та дифтерія небезпечна передусім своїми ускладненнями. Дифтерійний токсин спричиняє загибель клітин життєвоважливих органів та систем: серця, нирок, нервової системи тощо.

Найкращим захистом від дифтерії є вакцинація, яку необхідно робити як дітям, так і дорослим (ревакцинація кожні 10 років). Дітям роблять щеплення цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП. Також можна безоплатно отримати вакцину для захисту від дифтерії та правця АДП та вакцину для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

А дізнатися, чи є у вас імунітет проти дифтерії, чи була ефективною вакцинація, можна за допомогою специфічної лабораторної діагностики - визначення імуноглобулінів класу G до анатоксину дифтерії.
ПРІМА МЕД
проводить це дослідження якісно і швидко!



1 Листопада 2019 p.
©http://briz.if.ua/