Карпатський трамвайчик - легкий шлях у гори


Долинщина - справжні ворота у Карпати. Їхати сюди варто заради краєвидів та історичних пам’яток. Знаковою для цього регіону є гірська вузькоколійка, яку відкрили більше одного століття тому. Збудували її у промислових цілях. Тепер вона служить для перевезення деревини і туристичних мандрівок.

Шлях трамвайчика

Стартує мандрівка з села Вигода. Туристам пропонують два види екскурсій - коротку і довгу. Перша триває чотири години, а друга сім.
Вздовж річки Мізунка шлях вузькоколійки направлений у гори. Якщо обираєте для подорожі короткий маршрут, то готуйтесь побачити знамениту гору Церковище, болото-заповідник Ширковець, Дубовий кут та Мізунські водоспади. Далі його маршрут йде повз джерело "Дзюркач" до санаторію "Джерело Прикарпаття". Тут туристи зупиняються, щоб побачити підвісні мости через річку Мізунка, придбати сувеніри і поїсти. Далі трамвай відправляється назад у Вигоду.

Довший маршрут спершу рухається тим же шляхом, що і короткий, а далі потяг вирушає до Миндунок. Тут гіди розповідають про особливості давніх лісорозробок, влаштовують огляд старих виробничих приміщень, лісничівки. Далі розкладають пікнік. На зворотньому шляху ще заїжджають у Солотвинське лісництво, де в XI столітті відкрили перші соляні копальні. Далі потяг вирушає у Новий Мізунь, звідки можна піднятися на полонину гори Лиса.
Нещодавно у потязі відкрили ще й вагон-ресторан, де можна під час подорожі посмакувати місцевими наїдками.

Центр спадщини Вигодської вузькоколійки

Ще одним цікавим місцем, куди туристам варто потрапити - є музей Вигодської вузькоколійки, який находиться у Вигоді, на площі біля з’єднання річок Свічі та Мізунки. Він не має аналогів в Україні. Всередині двоповерхової будівлі знаходяться старий локомотив і чимало частинок карпатського лісу. До всього можна торкатись та залазити всередину.


Для комфортабельних мандрівок у Карпати Ви можете замовити трансфер від «Мерседес-Таксі» за номерами:
050-433-35-33;
050-338-54-44;
050-373-32-51;
097-844-99-44;
097-244-99-44;
067-343-12-31
 28 Жовтня 2019 p.
©http://briz.if.ua/