Аспірантка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяла участь у Дипломатичному семінарі молодих експертів


У Москві (Росія) за сприяння Фонду підтримки публічної дипломатії ім. А. М. Горчакова проходив трьохденний Дипломатичний семінар молодих експертів "Росія, Україна, Білорусь: досвід співробітництва та нові горизонти взаємовідносин".

Семінар уже вдруге відбувається на території пострадянського простору і має на меті створення стабільної платформи для дискусій та обміну досвідом молодих експертів трьох держав - України, Білорусі та Росії.

Учасниками семінару стало більше сорока молодих фахівців у галузі політології, історії, міжнародних відносин, а також журналісти, представники неурядових громадських організацій члени дипломатичного молодіжного корпусу України, Росії та Білорусі. Україну на міжнародному Дипсемінарі представляли молоді експерти з Вінницького національного технічного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Національного авіаційного університету, Таврійського національного університету імені В.І.Вернадского, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, а також Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

В обговоренні прийняла участь аспірантка кафедри міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Наталя Криворучко.

Уже з перших днів міжнародного Дипсемінару між молодими дипломатами розгорнулась широка дискусія навколо перспектив інтеграційних утворень на пострадянському просторі. Виконавчий директор Фонду А.М. Горчакова Леонід Драчевський підкреслив, що ідея взаємодії Європейського та Євразійського Союзів немає на сьогодні альтернативи, а також висловив думку про необхідність вироблення спільних правил співробітництва та взаємодії Європейського та Євразійського Союзу. «Приведення до єдиних стандартів в економічних, правових питаннях тільки зблизить нас», - зазначив Л. Драчевський.

В ході семінару молоді експерти розглянули основні моделі співробітництва країн-членів СНД, України як асоційованого члена СНД, потенціал та можливості розвитку у майбутньому, а також проаналізували виклики та перспективи їх вирішення задля покращення діалогу Україна-Росія-Білорусь в рамках євразійської та європейської перспектив розвитку. Для учасників Дипломатичного семінару особливо важливим було уникнення політизації при дискусіях спільних історичних подій, політичних процесів, що відбуваються на пострадянському просторі, а також розвіяння міфів та формування повноцінного інформаційного простору задля якомога глибшого розуміння та співробітництва України-Росії-Білорусії.

Молодим експертам була надана чудова можливість продемонструвати свої дослідження та в форматі вільної дискусії обговорити актуальні проблеми міжнародних відносин, публічної дипломатії та інтеграційних процесів кожної з держав. Відрадно, що після оприлюднення результатів парламентських виборів в Україні, учасники задали тон дискусії у контексті виборчих розкладів оновленого парламенту. Цікавими та непересічними виявились погляди учасників Білорусі та Росії стосовно проходження ультраправої та комуністичної партії в український парламент.

Інтригуючим та професійним виявився і підбір досвідчених експертів, серед яких: відома російський політолог, історик, доктор політичних наук, кандидат філософських наук Оксана Гаман-Голутвіна (народилась у м. Львів, навчалась у КНУ), російський експерт в галузі інтеграційних процесів на території СНД, заступник завідувача історичного факультету МГУ ім. М.В. Ломоносова Олексій Власов, заступник директора Російського Інституту стратегічних досліджень Тамара Гузенкова, головний редактор газети «Известия» Володимир Мамонтов, директор Інституту міжнародних відносин Національного Авіаційного Університету (Київ), доктор філософії Алла Фоменко та ін. Модератором плідних дискусій виступив науковий співробітник Фонду ім.А.М.Горчакова Віталій Солонецький.

Приємно, що організатори на високому рівні забезпечили не лише можливості для високих фахових дискусій, але й допомогли заглибитись в першоджерела російської культури, дипломатії, традицій суспільного життя та ідентичної російської кухні. Саме це дало можливість молодим експертам знайти точки порозуміння, основними серед яких є необхідність підтримки грантової підтримки російсько-українських молодіжних освітніх програм та здоровий тандем у діалозі України, Росії та Білорусі на основі спільних історичних цінностей та рівноправного партнерства.

Результатом семінару стане не лише збірка експертних оцінок, публікацій учасників, низка неформальних зв’язків й теплих, міжособистісних відносин молодих дипломатів України, Росії й Білорусі, але й спільне бажання формувати незаангажований простір співробітництва в межах національних інтересів кожної з держав, спільними зусиллями виробити механізм здорових взаємовідносин, котрий зможе функціонувати з максимальними вигодами для кожного його елемента.



6 Листопада 2012 p.
©http://briz.if.ua/