Вигода відгуляла фестиваль різноманіття «Вулик культур»


Танці співи та міжнаціональні знайомства - так цієї суботи на Долинщині, у селищі Вигода, пройшов масштабний фестиваль різноманіття «Вулик культур». Організували захід ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” та Вигодська ОТГ у рамках проєкту “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну”. Реалізовується він за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Керівниця ГО та організаторка події Євгенія Бардяк зазначила, що фестиваль є інструментом культурної децентралізації: “Зазвичай такі масштабні заходи відбуваються в обласному центрі. Ми ж вирішили змінити ситуацію. Тому на Прикарпатті вперше така велика подія відбувається у селищі. Зараз наша мета - об’єднати Україну і зміцнити громади”. 

Центральною локацією фестивалю стала площа біля з’єднання річок Свічі та Мізунки. Тут облаштували сцену для виступів та благодійний ярмарок, на якому збирали кошти для тяжкохворої дівчини з Долинщини. 

За словами селищного голови Вигодської громади Ярослава Наума, місце обрали невипадково, адже поряд знаходиться “Центр спадщини вигодської вузькоколійки”.

На головній сцені «Вулика культур» виступали як місцеві артисти так і представники різних етнографічних груп: лемки, бойки, гуцули. Також знайомили з особливостями своєї культури і студенти-медики з Азербайджану, Нігерії, Індії та Марокко.

Спеціальними гостями свята стали грецький фольклорний ансамбль пісні й танцю з Маріуполя “Сартанські самоцвіти” та вокальний ансамбль ''Гутяночка'' з Закарпатської області. 

Директор будинку культури селища Сартана В’ячеслав Костіц розповів, що “Сартанські самоцвіти” на Прикарпатті вперше. З собою привезли чимало музичних творів і танцювальних постановок з елементами грецької культури. Загалом колектив налічує 60 учасників. У Вигоду ж приїхало 30 артистів. 

А от колектив “Гутяночка” з села Гута, Ужгородського району на фестивалі представили культуру словацької національної меншини в Україні.
“Нам цікаві проєкти, де можуть себе реацізувати нацменшини. У Гуті корінними жителями є словаки. Також поряд живуть угорці, румуни, німці. Ми усі пам’ятаємо свою культуру і готові її показувати, - зазначила учасниця колективу Наталія Юрик, - У своїх виступах хочемо показати ті пісні і традиції, які нам передали батьки. Вони були простими трудівниками”.

 



21 Жовтня 2019 p.
©http://briz.if.ua/