Науковці Галицького НПП досліджують карстові утворення у Блюдниківському лісництві


У межах лісового масиву Блюдниківського лісництва на правому березі Лімниці науковці Галицького НПП провели моніторинг форм рельєфу земної поверхні. Особливу увагу фахівці звернули на карстові утворення.

У межах території дослідження карстові форми примикають до вододільних поверхонь та пологих нахилених схилів крутизною до 15°. Карстові форм за висотою місцевості розміщені на відмітці 320-350 м. Як підземні так і поверхневі форми – різного походження. Враховуючи умови формування, майже всі підземні форми в межах Блюдниківського лісництва сформувались у зоні низхідного циркулювання й переважно репрезентовані карстовими шахтами, ущелинами, а також вертикальними печерами і складними карстовими формами. Останні закінчуються горизонтальними ходами або сполученнями декількох шахт з декількома ярусами горизонтальних ходів. Розміщення гіпсів у зоні низхідного циркулювання вод (аерації) спричиняє їхнє обезводнення. Тому всі печери в межах території дослідження сухі.

Також не менш поширеними поверхневими карстовими формами у межах Блюдниківського лісництва ГНПП є карри. Вони поширені на стінках гіпсових блоків, лійках, де на поверхню виходять корінні породи. Ці утворення приурочені, в основному, до голого типу карсту. Здебільшого вони мають групове поширення і характеризуються різною щільністю. Найбільші за розмірами карри зустрічаються біля ур. Селище.

Карри здебільшого виступають як другорядні елементи рельєфу, що ускладнюють певну форму рельєфу. Як приклад, карстова лійка біля с. Темерівці, на схилах якої спостерігаються виходи сульфатних порід, які внаслідок звітрення та ерозійно-корозійних процесів ускладнені борозноподібними заглибинами різних розмірів. Значне поширення цих утворень спостерігається у західній частині лісництва.

За матеріалами прес-служби Галицького НПП



8 Жовтня 2019 p.
©http://briz.if.ua/