На Городенківщині представники прикарпатських ОТГ переймали досвід створення равликової ферми


Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття спільно з департаментом агропромислового розвитку ініціювала проєкт, який сприяє появі нових бізнес-ініціатив у сільській місцевості. У рамках програмиблизько десятка представників з різних районів відвідали ферму “Покутський равлик”, що на Городенківщині у селі Копачинці, та перейняли досвід її створення.

За словами директора підприємства Івана Паламарчука, розводити молюска тут почали минулого року. Процес вирощування досить складний. На початках фермери припускались чималих помилок, які тепер врахували і виправили. Зараз на підприємстві є розплідник, теплиця, поле для випасу та спеціальний холодильник. Експортують товар закордон. Планують продавати його і українським ресторанам та супермаркетам, але поки попит на вітчизняному ринку не надто великий.

На підприємстві равлика можна не тільки купити, але й скуштувати. Його готують у трьох видах соусу.

Іван Паламарчук розповідає, що ферма уже стала справжньою туристичною атракцією. У 2017 році сюди приїхало більше трьохсот туристів. Цього року підприємець уже збився з ліку.

Ферма досить успішно розвивається і власники навіть планують розширювати бізнес. Але є одна проблема, яка завдає значних незручностей для розвитку туристичної привабливості “Покутського равлика”. Мова йде про дороги. Вони тут у жахливому стані.

Радник з питань регіонального розвитку Ігор Мельничук зазначає, що відкриття більшої кількості підприємств у регіонах може вплинути на темпи вирішення проблеми, покращити місцеву інфраструктуру і зупинити відтік населення закордон.

На сьогодні ми бачимо, що села знелюднюються, люди їдуть у великі міста або ж закордон. Тобто весь той аграрний потенціал, який є у селах, він не використовується”.

За словами Ігора Васильовича, у рамках проєкту буде здійснено вісім таких поїздок, під час яких спеціалістам прикарпатських ОТГ планують показати як підприємства функціонують зсередини. Після цього планують видати інформаційний довідник, де будуть описані успішні практики з бізнес-планом. Також у ньому розмістять дані про регіональні і державні підтримки для бізнесу.
 



20 Вересня 2019 p.
©http://briz.if.ua/