Прикарпатські самоврядці переймали досвід у Ходорові


У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID відбувся навчальний візит для керівництва громад Прикарпаття у найбільшу на Львівщині Ходорівську ОТГ у межах програми «Маршрути успіхів» на тему: «Впровадження децентралізаційної реформи на прикладі Ходорівської міської ОТГ». У заході взяли участь виконавчі директори Івано-Франківського та Львівського регіональних відділень Асоціації міст України – Юрій Стефанчук і Василь Абаімов.

Голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський поділився напрацюваннями громади щодо плану її соціально-економічного розвитку. Очільник громади наголосив, що створюючи ОТГ потрібно аналізувати, чи буде вона спроможною, оскільки це визначатиме її подальшу долю. Перед тим, як очолити об’єднану громаду, Олег Коцовський упродовж п’ятьох каденцій обіймав посаду міського голови Ходорова. На переконання досвідченого управлінця, визначальною рисою об’єднання є те, що громади мають можливість самостійно визначати пріоритети розвитку своїх територій, спрямовувати кошти на вирішення тих чи інших проблем. За словами Олега Коцовського, бюджет об’єднаної громади зріс у 3 рази.

Учасників заходу приємно вразив сучасний Центр надання адміністративних послуг Ходорівської ОТГ, який у серпні цього року надав понад 1000 послуг. За словами його начальника Тараса Волошина, ЦНАП відповідно до переліку надає 99 послуг. Щодня тут видають приблизно 20 закордонних паспортів. Також у ЦНАПІ встановлено термінали, є кіоск супутніх послуг, дитячий простір.
ЦНАП Ходорівської ОТГ постійно працює над покращення якості обслуговування населення. З наступного року для старост цієї громади буде створено віддалені робочі місця, щоб наблизити послуги до жителів громади.

Також учасники заходу побували у модерному Храмі свв. Володимира і Ольги, який отримав головний приз на ХХІІІ Міжнародному будівельному конкурсі «European Award 2018» у Варшаві.

Секретар Рогатинської міської ради Галина Богун, яка взяла участь у навчальному візиті, поділилася враженнями від заходу:
«У мене залишились позитивні враження від відвідування Ходорівської об’єднаної громади. Безперечно, в громаді зроблено великий обсяг робіт. Зрештою, здобутки громади не є чимось дивним, нездійсненним. Все, що розповідали голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський, його заступники, секретар громади, було цілком зрозумілим та логічним. Ми побачили, що команда діє злагоджено, отож в результаті цей орган місцевого самоврядування працює, як єдиний механізм відповідно до своєї стратегії.
Ходорівська громада є нашими сусідами. І саме завдяки таким програмам, як «Маршрути успіхів» Асоціації міст України ми маємо можливість подивитись, як живуть і працюють колеги-сусіди, поділитись досвідом та думками. Почерпнути для своєї роботи чимало корисного».


Оксана ПРОЦЮК

#Прикарпаття #АМУ #ПУЛЬС #USAID
   18 Вересня 2019 p.
©http://briz.if.ua/