Клопотенко презентує франківцям проєкт "Нове шкільне харчуваня"


Сьогодні у Франківську відбулась пресконференція на тему “Нове шкільне харчування”.

Захід відбувся у рамках приїзду на Прикарпаття 17 вересня кулінарного експерта Євгена Клопотенко, який розробив проєкт з покращення культури харчування у школах України.

Ця програма вже стартувала у багатьох містах: Житомир, Черкаси, Жмеринка, Київ, Полтава.

З травня поточного року про “Нове шкільне харчування” почали говорити і у Франківську. Сьогодні за новими рецептами готують в Угорницькій школі, школі №23, гімназії №3, ліцеї №2 імені Романа Шухевича та школі-садок “Перша ластівка”.

“Метою цього проєкту є підвищення та поширення рівня культури здорового харчування у навчальних закладах. У рамках програми розроблено спеціальний "Збірник рецептів страв для дітей шкільного віку в закладах навчання". Ми вже маємо і гіркий, і позитивний досвід у цьому напрямку. Це означає, що ми рухаємось правильним шляхом”, - зазначила голова ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна.

Як розповіла директорка приватної школи-садок "Перша ластівка" Тетяна Мірошниченко, у їхньому закладі вже з січня почали готувати за новими рецептами.

“Дітей приваблюють не тільки смаки, але і назви цих страв. Однак, щоб змінити систему харчування нам потрібно працювати разом: вчителям, кухарям, батькам… Бо навіть, якщо дирекція закладу узгодить проєкт, а на кухні смачно та правильно все приготують, то батьки повинні провести з дітьми ознайомчу бесіду, стосовно нового харчування. Наприклад, багато школярів не навчені вдома їсти салати, а в новому рецептурнику їх чимало, різноманітних і смачних. Проте, діти в їдальні того не куштують, бо й вдома не звикли, тому ставляться до цього з острахом”, - пояснила пані Тетяна.

Так, завтра у Франківську Євген Клопотенко зустрінеться зі студентами Коледжу ресторанного сервісу і туризму, кухарями навчальних та оздоровчих закладів, вчителями та батьками.

“Зустріч має мотивувати наших працівників змінити в місті харчування, а батьків підтримати проєкт та сприяти його реалізації. Звичайно, тільки нового меню та нашого бажання недостатньо для втілення ідеї. Потрібно також мати спеціальне новітнє обладнання для приготування корисних страв. Ми модернізували нашу кухню, але в місті ще багато закладів, у яких стара техніка. Проте, на сьогодні це питання розглядають на рівні департаменту і мерії”, - додала Мар’яна Вершиніна.

Також організатори запрошують усіх бажаючих відвідати ознайомчі лекції та презентації проєкту “Нового шкільного харчування”, які проведе кулінарний експерт:

10:00 - 11:45 - Коледж ресторанного сервісу і туризму. Лекція-мотивація для майбутніх працівників ресторанної сфери. Тема: “Сучасні тренди в ресторанному бізнесі”. 

Наповнення лекції для студентів: мотивація, багато теорії, практичне приготування декількох страв.

12:00 - 14:00 - Презентація проєкту “Нове шкільне харчування” для представників міста Івано-Франківська. Школа №11, вулиця Лепкого, 9.

14:30 - 16:00 - Презентація проєкту “Нове шкільне харчування” для представників Івано-Франківської області. Приватна школа-садок “Перша ластівка”, вулиця Биха, 10.

Презентація проєкту: теоретична частина про сприйняття їжі, психологічна складова реалізації програми, як зацікавити дітей харчуватися у їдальні, відповіді на питання.

 

 16 Вересня 2019 p.
©http://briz.if.ua/