Правоохоронці розслідують кримінальне провадження стосовно викритої на Косівщині нарколабораторії


Як писав раніше БРІЗ, на Прикарпатті викрили найбільшу в історії області плантацію коноплі.

Працівники слідчого управління та управління протидії наркозлочинності ГУНП спільно з співробітниками СБУ із залученням спецпідрозділу «Альфа» за процесуального керівництва прокуратури області припинили діяльність на території регіону організованої злочинної групи. Остання створила та забезпечувала функціонування масштабної нарколабораторії з вирощування наркотичних конопель та їх переробки на наркотик в одному із сіл Косівського району

.

Як встановлено правоохоронцями, місцевий житель зі спільниками взяв в оренду теплично-овочевий комбінат в одному з сіл району. У теплицях, площею чотири гектара, зловмисники висадили елітні сорти наркотичних конопель з підвищеним вмістом тетрагідроканабінолу. Господарські та адміністративні будівлі пристосували під процес переробки наркотичної сировини.

Під час спецоперації правоохоронці затримали одного з організаторів та двох співорганізаторів, а також двадцятьох найманих працівників, які забезпечували роботу нарколабораторії. При затриманні вилучили два пістолети.

У теплицях на спеціальному ґрунті виявлено близько ста тисяч дорослих нарковмісних рослин. Знайдено подрібнену рослинну масу сухих суцвіть та листя загальною вагою понад тонну.

Вартість виготовленого з цієї сировини наркотику на «чорному ринку» становила б понад п’ятдесят мільйонів євро. Встановлено, що отримані внаслідок злочинної діяльності кошти зловмисники використовували на забезпечення функціонування угруповання, придбання обладнання, необхідного для ведення та розширення протиправного «бізнесу».

З’ясовано, що наймані працівники включно з охороною працювали в дві зміни за грошову винагороду та проживали в господарських будівлях з кухнею і столовою.

Плантація була обладнана високотехнологічними системами підігріву, освітлення, поливу, підживлення грунту та повітря, датчиками температури і вологості, централізованою мережею відеоспостереження та охоронялася службовими собаками.

Працівників під час зміни закривали на території, щоб уникнути крадіжок і самовільного виходу з нарколабораторії.

Кілограм готового зілля організатори збували за три з половиною тисячі євро.

Перевіряється версія, що наркотик гуртовими партіями переправляли закордон. 

Наразі розслідується кримінальне провадження за ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України, триває документування та вилучення доказів.

Джерело: Сектор комунікації поліції Івано-Франківщини
 12 Вересня 2019 p.
©http://briz.if.ua/