На Косівщині 5 років функціонує добровільна пожежна команда


Зважаючи на виклики сучасного світу пріоритетним завданням Управління ДСНС в області щодо створення сучасної ефективної системи запобігання надзвичайним ситуаціям та профілактики пожеж є створення і функціонування місцевих пожежних команд та добровільних пожежних дружин на території області. Збільшення таких добровільних формувань на Прикарпатті є не тільки одним з вагомих чинників зменшення кількості пожеж на території області, а й у випадку їх виникнення – ліквідації пожеж у найкоротші терміни з мінімальними матеріальними втратами, а що найважливіше – швидкому і оперативному порятунку людських життів.

Вже 5 років в селищі Кути на Косівщині – функціонує добровільна пожежна команда, на рахунку якої біля двох сот виїздів на пожежі.

Добровільна пожежна команда, незмінним керівником якої є місцевий житель Володимир Палійчук, за 5 років свого існування стала невід’ємною і важливою частиною пожежної безпеки цього населеного пункту і довколишніх сіл.

Та й історія її створення особлива, як згадує Володимир Васильович, у 2005 році на його обійстя завітав «червоний півень» – згорів житловий будинок. Відчувши на собі, як це - потерпіти від вогняної стихії народжувалася ідея створення добровільної пожежної команди для надання допомоги людям під час виникнення пожеж. Завдяки наполегливості та цілеспрямованості Володимира Палійчука цю ідею вдалося реалізувати.

Зараз – це професійний колектив однодумців до десяти осіб, хоча, за потреби, до гасіння пожежі залучається багато мешканців села, які вже теж бачать у цьому свій громадський обов’язок. Поруч з батьком у боротьбі з вогняною стихією також стоять і сини Володимира Палійчука. Один із них Андрій, окрім навчання освоїв ще і медицину проходячи курси в Червоному Хресті - є парамедиком.

Кутська добровільна пожежна команда стоїть на сторожі від зазіхань вогняної стихії не тільки рідного селища, а й довколишніх населених пунктів і не тільки рідного Прикарпаття, а й сіл сусідньої Чернівецької області, наприклад, Вижниці, розташованої за Черемошем на відстані п’яти кілометрів. Крім трьох автомобілів та професійного обладнання, кутські добровільні пожежники мають своє депо з гаражами для автомобілів і кімнатою, де постійно чергує один доброволець. Якщо стається пожежа і надходить дзвінок з Косівського райвідділу Управління ДСНС в області про необхідність виїзду, команда збирається на виїзд за лічені хвилини. Тобто час збору зведений до мінімуму, і це дуже важливо в даній місцевості, де більшість хат зроблені з дерева, а дерево, як добре відомо всім, спалахує в мить.

До того ж, вони не мають проблем з водою – буквально за декілька метрів від гаражів підтримується в ідеальному стані пожежна водойма, яка залишилася у спадок від колишнього лісгоспу. Щоправда, довелося добре попрацювати, щоб привести її до ладу.

Також за словами Володимира Васильовича, доводиться допомагати людям, які потрапляють в дорожньо-транспортні пригоди. Тому з собою в машині він завжди возить велику червону медичну сумку, для надання першої невідкладної медичної допомоги, яку вони отримали в подарунок від сусідньої Польщі.

Під час зустрічі добровольці продемонстрували свій професіоналізм. Зокрема на території Кутського професійного ліцею провели евакуацію дітей на прилеглу територію ліцею, після чого рятувальники провели розвідку в приміщенні ліцею, де виявили умовного потерпілого, що травмувався та передали його працівникам швидкої медичної допомоги.

Одразу після завершення навчань до рятувальників надійшло повідомлення про реальну пожежу господарського комплексу в селі Старі Кути. Рятувальники-добровольці тут же помчали на виклик. Гасіння пожежі вже відбувалося по-справжньому. Хлопці після прибуття до місця пожежі мерщій подали воду на ліквідацію вогняної стихії, працюючи в команді вони продемонстрували злагоджену роботу.

Загалом, за час свого функціонування добровільна пожежна команда селища Кути здійснила понад 180 виїздів, надавши неоціненну допомогу під час гасіння пожеж житлових будинків та господарських споруд навколишніх сіл, довівши свою потрібність та важливість. Їхня ефективна співпраця з Косівським райвідділом Управління ДСНС в області отримує тільки позитивні відгуки і належну оцінку. Маючи такий досвід безпосередньої роботи, самі члени команди кажуть, що були такі дні, коли команда здійснювала до трьох виїздів за добу. Але навіть зараз, маючи за плечима майже дві сотні виїздів, згадують перші, коли від хвилювання трусилися руки, коли було складно опанувати себе, адже йшлося про велику відповідальність. Пам’ятають свій перший виїзд – влітку 2014 року, коли в Кутах горіли складські приміщення. Кожний з членів добровільної пожежної команди вболіває за спільну справу і робить її якнайкраще, адже це люди, яких Володимир Палійчук знає з дитинства і в надійності яких певен, як в самому собі.

Навіщо йому цей неспокій і ця відповідальність, це постійне очікування і тривога, адже має можливість жити спокійним життя, дбаючи про добробут сім’ї і не перейматися громадськими проблемами. «Пожежі не знають ні свят, ні вихідних». Особливо, коли його життєвим кредо є переконання, що добре ім ’я потрібно заслужити.

Джерело: Управління ДСНС України в Івано-Франківській області



10 Вересня 2019 p.
©http://briz.if.ua/