На Долинщині облаштовують лабораторію для розмноження бджіл


Нову лабораторію вчора відвідав очільник Прикарпаття Денис Шмигаль під час робочої поїздки на Долинщину. Проєкт втілює КП «Долина – Інвест» за підтримки ЄС.

У лабораторії облаштували два окремі приміщення. Одна секція для трутнів, а інша для маток. Перших виловлюватимуть і передаватимуть у стерильне приміщення, де проводитиметься процес запліднення. За словами представників проєкту, така робота наближена до проведення операції, тому важливу роль відіграє рівень кваліфікації персоналу.

Після запліднення бджіл селитимуть у спеціальні вулики, які встановлять на відкритій території. Це дасть змогу комасі перебувати у звичному для неї середовищі і вивести нове потомство.

Також тут працюватиме кабінет, де проводитимуть фізико-хімічне дослідження продуктів бджільництва. Облаштовують його для потреб лабораторії та для бджолярів, які хочуть дослідити медову продукцію своєї пасіки.

Окрім цього, тут уже діє презентаційний зал з готовою продукцією: мед малиновий, ожиновий та різнотрав’я. За словами працівників, ці меди куплені у бджолярки, яка має переїзну пасіку. Поки уся продукція пробна. Вони досліджують, які види користуються більшим попитом серед споживачів.

Зазначимо, лабораторія поки укомплектовується і почне працювати з наступного року.
У майбутньому тут планують відкриття заводу з переробки меду.29 Серпня 2019 p.
©http://briz.if.ua/