Карантин знято: на Тлумаччині побороли хворобу кукурудзи


Головне управління Держпродспоживслужби в області повідомляє, що розпорядженням Тлумацької районної державної адміністрації, скасовано карантинний режим щодо бактеріального в’янення кукурудзи на площі 321,95 га в с.Жуків Тлумацького району.

Довідково:
Бактеріальне в’янення кукурудзи або вілт (Erwinia stewartii (Smith) Dye) - типова судинна хвороба, яка уражує всі органи рослини - листя, стебла, корені, волоті, качани й насіння. Може проявлятися на рослинах в усіх фазах розвитку, але найпомітніша при ураженні проростків. Проростки в’януть, як при посухах; рослини світліють, жовкнуть, пізніше стають бурими, швидко всихають і гинуть. 

При ранньому зараженні рослини затримуються в рості, в’януть, засихають, частково зберігаючи при цьому зелений колір листя. Більшість таких рослин гине в першій половині вегетації. Ті рослини, які не загинули, передчасно зацвітають, волоті швидко всихають, набираючи білого забарвлення. Качани або не утворюються зовсім, або насіння в них уражене. В місцях ураження, особливо на поперечному зрізі стебла, утворюються дрібні крапельки жовтого тягучого бактеріального слизу.
Шкодочинність бактеріального вілту значною мірою залежить від стійкості сорту і виду кукурудзи. Хворобою уражуються всі види кукурудзи: зубоподібна, кремениста, попкорн, але найбільше - цукрова. У країнах, де поширена хвороба, у роки епіфітотій на сортах цукрової кукурудзи втрати іноді сягали 80–100%, найбільше культура уражувалась у стадії проростків.

Збудник бактеріального вілту зберігається в насінні, у неперегнилих рослинних рештках і в тілі комах Chaetocnema pulicaria (блішка земляна кукурудзяна). У грунті збудник не зберігається. З огляду на відсутність на території України комах-переносників, єдиним джерелом зараження є насіння з внутрішньою інфекцією. Як свідчать дослідження, бактерії зникають із насіння кукурудзи через 200–250 днів зберігання за температури 8...15°С, і через 110–120 днів за температури 20...25°С.
Боротьба з бактеріальним вілтом здійснюється за допомогою використання стійких сортів і гібридів. 



23 Серпня 2019 p.
©http://briz.if.ua/