Депутати підтримали приєднання Підлужжя та Чернієва до Франківська


Депутати міської ради проголосували за добровільне приєднання територіальних громад до Івано-Франківська. Йдеться про села Підлужжя та Черніїв. Цим рішенням розпочався процес створення Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади.

Міський голова Руслана Марцінків зазначив, що попереду велика робота. Але механізм запущено, тому тепер треба спільно працювати над майбутнім ОТГ.

«Це історичне рішення для Івано-Франківська. Об’єднання – це вимога часу, тому майбутнє Франківська безумовно пов’язане з селами, які нас оточують», – зазначив Руслан Марцінків.

Та розповів про переваги, які отримає ОТГ після її створення:

Інвестиційні зони. Івано-Франківськ зараз не має достатньої кількості вільних ділянок, аби залучати інвесторів, особливо великих. Об’єднання з селами дасть таку можливість.
Розширення міста. Не можна допустити, аби Франківськ був оточений з усіх сторін об’єднаними громадами. Місто постійно росте і має мати межі для розвитку.
Землі запасу на межі сіл, які зараз нікому не належать, перейдуть в підпорядкування ОТГ.
До бюджету надходитимуть кошти інфраструктурної субвенції, яку держава надає тільки для сіл.
ПДФО сіл зараз надходить до районних бюджетів і до їх перерозподілу голови громад не мають ніякого стосунку. У випадку створення ОТГ ці кошти йтимуть на розвиток сіл, адже голови громад входитимуть до виконавчого комітету і матимуть можливість використовувати їх для громад.
Реверсна дотація. Зараз у Франківську дохід на одного мешканця перевищує загальнодержавний показник. Тому зараз місто змушене повертати в Київ 72 млн. грн. Зі збільшенням кількості населення цей показник пропорційно зміниться і менше коштів йтиме з місцевого бюджету до державного.
«Цей процес ми маємо завершити до жовтня, щоб вже з 1 січня жити в об’єднаній територіальні громаді. Реформа має завершитись у 2020 році. Відтак вибори органів місцевого самоврядування відбуватимуться вже для ОТГ», – підсумував міський голова.16 Серпня 2019 p.
©http://briz.if.ua/