Для розвитку гірського туризму на Прикарпатті потрібно 15 мільярдів гривень


Сьогодні, 12 серпня, у Франківську пройшла апаратна нарада нового очільника ОДА Дениса Шмигаля.

На зустрічі обговорили питання “Про розвиток Регіону українських Карпат”.

Як розповіла директорка Департаменту економічного розвитку промисловості та інфраструктури Жанна Табанець, наша область є однією з чотирьох, на території яких розташовані гірські населені пункти.

З 804 населених пунктів - 240 знаходяться в гірській місцевості. Це населені пункти Болехівської та Яремчанської міських рад, Богородчанського району, Верховинського, Долинського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського, та Рожнятівського.

"На цих територіях є низка проблем, які не можуть вирішити місцеві ради: дороги, мости, низька наповнюваність класів, незабезпеченість зарплатою педагогічних працівників, надмірне навантаження на сімейних лікарів, низька якість, або відсутність якісного інтернету, очищення стічних вод, берегоукріплення, будівництво каналізаційних мереж, збір і сортування сміття", - пояснила Жанна Табанець.

За її словами, для підтримки розвитку Карпатського регіону та вирішення цих питань 22 липня був підписаний відповідний Указ президента.

"Ми спільно з РДА та органами місцевого самоврядування напрацювали пропозиції до цієї програми. Перелік заходів, на виконання яких необхідно 15 мільярдів передбачає перш за все будівництво і ремонт доріг на 8,5 мільярдів гривень, капітальний ремонт мостів в Стопчатові, Рожневі та інших селах. Також передбачений ряд заходів в освітній, культурній і туристичній сферах", - зазначила чиновниця.

Так, у галузі освіти - це реконструкція і добудова шкіл у селі Красноїлля, Яремче, Старий Косів, Биткові, Солотвині та інших. Будівництво дитсадків в селах Гринява, Оболоня.

В туризмі та рекреації передбачається відновлення вузькоколійки від Брошнів-Осади до Осмолоди, будівництво гірськолижного курорту на горі Михалкова Косівського району та культурно-мистецького центру "Дзбан" у селі Старий Косів, створення парку Льодовикового періоду в селі Старуня та візит-центру в Долинському районі, облаштування рекреаційних зон біля природних джерел та інші проєкти.

У галузі екологічної безпеки заплановано будівництво і реконструкція полігонів ТПВ, встановлення систем сортування та переробки сміття на суму 209 мільйонів гривень, здійснення заходів щодо захисту від затоплення і підтоплення 160 мільйонів, будівництво і реконструкція каналізаційних і очисних споруд на 440 мільйонів.

Також Жанна Табанець додала, що до завтра напрацьовані матеріали мають подати в Мінекономіки, щоб на їх реалізацію передбачили гроші в бюджеті 2020 року.

Нагадаємо, в.о. директора ДП “Дороги Прикарпаття” Андрій Сазонов розповів, що на капремонт доріг Франківщини потрібно більше 15-ти мільярдів гривень



12 Серпня 2019 p.
©http://briz.if.ua/