У Франківську Академія Івана Золотоустого отримала акредитацію спеціальності "Богослов'я"


10 травня 2018 року в Івано-Франківську засновано заклад вищої освіти нового типу – Івано-Франківську академію Івана Золотоустого.
Міністерство освіти і науки України видало Академії Ліцензію на право здійснювати підготовку фахівців відповідно до державних стандартів України в галузі "Богослов'я" за освітніми ступенями бакалавра і магістра.

4 липня 2019 року рішенням Акредитаційної комісії України МОН прийнято рішення про акредитацію спеціальності "Богослов'я" за освітнім рівнем "Бакалавр", інформує Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ з посиланням на "Фіртку".

"Це державне визнання. Минулого року ми пройшли ліцензування. Тепер на бакалаврат пройшли акредитацію. Це означає, що ми видали цьогоріч нашим студентам дипломи державного зразка. Таким чином, ми виконали державні вимоги, і богослов’я (теологія) визнане, як освітня спеціальність і наука. Фактично, заклад за рік ліцензував два рівні вищої освіти – бакалаврат і магістратуру. Тепер студенти з нашим дипломом бакалавра конкуретноспроможні на ринку праці та освітніх послуг. До нас на магістратуру можуть поступати студенти з різних спеціальностей. Так само наші студенти можуть вступати на інші напрямки і спеціальності", - пояснив проректор з наукової роботи Олег Білоус.

Івано-Франківська академія Івана Золотоустого – навчальний і науковий заклад, який дає освіту з теології європейського зразка. Більшість викладачів Академії мають закордонну освіту, а випускники – отримують право працювати не тільки у школах, але й ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, дослідницьких і наукових структурах, органах влади, ЗМІ, релігійних організаціях тощо.

"Це вищий навчальний заклад приватної форми власності, засновником якого є Івано-Франківське Архієпархіальне управління Української Греко-католицької Церкви. Заснований заклад за зразком класичних католицьких університетів Європи. Наш заклад унікальний ще й тим, що більшість викладачів мають європейську освіту. У них дипломи закордонних університетів – Римського, Люблінського, Варшавського, Празького, Віденського, Загребського та інших. Середній вік викладачів – 44 роки. Цьогоріч у нас доволі великий набір, на перший курс ми прийняли 30 студентів. А в магістратуру до нас прийшло 25 осіб. Ми даємо кваліфікацію "Бакалавр богослов'я, богослов, вчитель", а на магістратурі відповідно «Магістр» і ще й викладач. Тобто людина має простір для самореалізації – викладати у школі чи у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації будь-який гуманітарний напрям", - пояснює Олег Білоус.

У планах керівництва Академії вже у наступному навчальному році відкривати і інші гуманітарні спеціальності.

Фото: Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ



8 Серпня 2019 p.
©http://briz.if.ua/