У центрі Франківська встановили підземні контейнери для сміття


На вулиці Грушевського позаду стоматологічного корпусу ІФНМУ встановили перші в Івано-Франківську підземні контейнери для сміття.

Створити такий сміттєвий майданчик планували ще у серпні 2017-го року. Тоді це мали бути 4 модернізовані підземні контейнери, які передбачали б базове сортування сміття.

Тендер на встановлення підземного сміттєвого майданчика виграло підприємство ТОВ “Ековестбуд”. Підрядник мав завершити роботи до кінця 2018. Але через відсутність фінансування встановлення контейнерів закінчили влітку 2019-го року.

“На сьогодні контейнери змонтовані, підключені та успішно випробувані. Ми їх запустимо, коли перевізник забере існуючий майданчик. Щоб відкрити кришку нового контейнера, потрібно ногою натиснути на педаль спереду. При заповненні у баках спрацьовує спеціальний датчик і перевізник отримує sms-повідомлення, що можна забирати сміття. Зі сховища контейнери підіймаються натисканням кнопки на пульті. Після цього сміття вивантажують в автомобіль, а контейнери знову опускаються під землю", – розповів директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак.

Нові контейнери розраховані на мешканців сусідніх будинків та перехожих. Викидати об’ємне сміття у них не можна.

Для ресторану «Десятка» встановлять три металеві бокси, за якими повинні будуть доглядати працівники ресторану.

З іншими закладами комунальники домовилися, що ті придбають окремі контейнери і раз на день вивозитимуть відходи до дороги, звідки їх буде забирати автомобіль.7 Серпня 2019 p.
©http://briz.if.ua/