Без шкоди для лісу: на Прикарпатті можуть з’явитися нові курорти


Сьогодні, 2 серпня, Івано-Франківськ відвідав Президент України Володимир Зеленський.

На зустрічі із чиновниками Гарант підняв питання туризму на Прикарпатті.

Народний депутат Олександр Шевченко зазначив, що розвиток туризму неможливий без якісних доріг.

"Хочу навести приклад: у Буковелі є маленьке село Поляниця, колись воно мало бюджет мінус 30 тисяч, тепер він становить десятки мільйонів. Там є свої школа з басейном, садочок тощо. Жодної потреби в державних дотаціях село немає.
Це приклад правильної інвестиції”,
- розповів Шевченко.

Для того, щоб розвинути туризм в області, він запропонував Володимиру Зеленському найняти фахових спеціалістів, які зберуться за круглим столом та складуть план розвитку Карпат.

“Наша команда готова надати в цьому посильну допомогу з огляду на власний досвід. Головне в цій справі, щоб розвиток кожної місцини був максимально ефективний для її громади. Це збільшить кількість робочих місць та допоможе розширити туристичну інфраструктуру”, - наголосив депутат.

Також Шевченко додав, що для створення хоча б двох таких центрів на Прикарпатті потрібно сприяння від держави, “щоб не ганяти потенційних інвесторів по колу”.

“Тобто у вас є два проєкти, і ви хочете створити робочу групу, для детального обговорення? У них немає ніяких наслідків для лісу і туди не входять заповідники та парки?”, - уточнив Володимир Зеленський.

Олександр Шевченко підтвердив ці слова та заявив, що попри розмови деяких екологів, ніби Карпати дуже забудовані, говорити про перевантаженість гір немає змісту.

“Скажу про Буковель: це периметр 5 тисяч гектарів. Коли ми прийшли, там був мільйон кубометрів лісу. Зараз - 1,5 мільйони. Кількість лісу не зменшилась за період нашого господарювання. Сьогодні мільйони доларів виділяються на те, щоб туризм у Карпатах не розвивався. Але наведу декілька цифр: площа гір у нас та Австрії практично однакова. Там кількість гірськолижних курортів налічує 385, у нас - 7, число гірськолижних витягів у Австрії - 3,5 тисяч одиниць, в Україні - 30. Тому говорити, що гори перенасичені - немає сенсу”, - підкреслив депутат.

 

 

 



2 Серпня 2019 p.
©http://briz.if.ua/