У центрі Франківська змайстрували “Лабіринт можливостей”


Сьогодні, 30 липня, у центрі Франківська відбулась акція “Лабіринт можливостей” приурочена до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

Організатори події, БФ “Карітас” та Департамент молодіжної політики і спорту Івано-Франківської міської ради, мали на меті ознайомити мешканців із можливими програмами допомоги людям, які зіткнулись із подібними проблемами.

Багато людей мандрують за кордон у пошуках роботи, тому потрібно навчити їх робити це безпечно. Зараз є чимало джерел, через які можна отримати роботу в іншій країні без посередників. Цим користуються шахраї і часто трапляється, що людина опиняється у пастці”, - розповіла виконавча директорка БФ “Карітас” в Івано-Франківську Наталія Козакевич.

Так, на Вічевому майдані активісти змайстрували лабіринт, який демонструє різні ситуації, що виникають на шляху людини перед виїздом за кордон. Пройшовши атракцію, франківці мали змогу ознайомитись із певними нюансами, отримати корисну інформацію і навчитись правильно поводитись, у випадку зіткнення з проблемою торгівлі людьми.

На початку лабіринту учаснику видавали 5 найнеобхідніших карток: паспорт, копії документів, консульство, кодове слово і страхівку. На шляху до виходу людина, за допомогою карток, виконувала завдання. Таким чином кожна “станція” показувала чи правильно осмислена суть проблеми.

Коли я проходив лабіринт, то вже на першій станції зробив неправильний вибір - забув паспорт. Не знаю, як так вийшло, але в результаті я потрапив у пастку. Якби це було в реальному житті - мене б могли експлуатувати. Я вже бував за кордоном, тому знаю, що такі речі - це дуже серйозно. Насамперед потрібно бути уважним та попередньо дізнаватись всю необхідну інформацію”, - поділився враженнями франківець Артур.



На сьогоднішній день в області зареєстровано 10 осіб, які звернулися до “Карітасу” для отримання допомоги, як постраждалі від торгівлі людьми.

Щоб отримати різноманітну кваліфіковану консультацію з приводу працевлаштування як в Україні, так і за кордоном, а також безпечної подорожі в інші країні можна звернутися на цілодобову гарячу лінію національної протидії торгівлі людьми 527.

“Люди звертаються за допомогою через посередництво особистого контакту, вони мають довіряти тому, до кого прийшли. На жаль більшість скептично ставиться до таких ситуацій. Тим паче, що у нашого населення низький рівень правової освіченості. Люди не знають, що потрібно захищати свої права і не вміють це робити. Багато хто без поняття куди звертатись”, - додала пані Наталія.

Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то у Франківську є кілька організацій, куди можна звернутись за допомогою:


 



30 Липня 2019 p.
©http://briz.if.ua/