Прикарпатських рятувальників навчають гасити пожежі за допомогою авіації


Сьогодні на Прикарпатті розпочались практичні навчальні збори з підготовки екіпажів авіації ДСНС до гасіння пожеж в гірській місцевості.

Про це на пресконференції повідомили начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький та командир Спеціального авіаційного загону ОРС ЦЗ ДСНС України м. Ніжин Іван Коробка.

Ці збори мають на меті навчити рятувальників правильно діяти в надзвичайних ситуаціях у гірських місцевостях та своєчасно запобігати розростанню загоряння екосистем.

“Від початку року на території області виникло понад дві тисячі пожеж. Більшість із них - це природна екосистема. Днями на Прикарпатті прогнозується підвищений 4-й і, подекуди, 5-й рівень пожежної небезпеки, тому ці навчання дуже доречні”, - розповів Володимир Чернецький.

З 29 липня до 3 серпня рятувальники Прикарпаття навчатимуться гасити пожежі, проводити пошукові роботи та надавати екстрену допомогу у гірських місцевостях за допомогою авіації.

“Гори - це найбільш складний регіон для виконання даного виду робіт. Наша мета - підготуватися до будь-яких ситуацій у гірських місцевостях. На Прикарпатті зараз дуже багато туристів і часто людям потрібна допомога рятувальників. Тренування проводяться для ефективної та оперативної роботи сьогодні і в майбутньому”, - поясив Іван Коробка.

За його словами, до навчання залучено два літаки, які гасять пожежі та один вертоліт, що виконує рятувальні роботи.

“Труднощами у практичних зборах є те, що погода в горах дуже мінлива. Але це і добре, що ми можемо навчити рятувальників працювати у несприятливих умовах. Також у Карпатах немає обладнаних майданчиків для приземлення вертольоту. Ми вже знайшли кілька місцевостей, але через те, що на Прикарпатті багато заповідників - ремонтні роботи тут заборонені. Тому потрібно ретельно продумати схеми, як обладнати платформу з мінімальною шкодою для природи”, - додав командир.

Крім того, Іван Коробка зазначив, що у гірській місцевості рятувальники не мають доступу до води, але за час тренувань такі нюанси з'ясовуються та шукають свого вирішення.

На сьогоднішній день в Україні є 4 спеціальних гелікоптери. Загалом їх має бути 55 одиниць. На Франківщині найближчим часом з'явиться одна авіаційна спецтехніка, але згодом її кількість в області має зрости.

Наступного року такі навчання планують продовжувати із залученням місцевого аеропорту.
 



29 Липня 2019 p.
©http://briz.if.ua/