У Франківську відбувся ІІІ Міжнародний фестиваль «Меди Прикарпаття 2019»


Впродовж 19-21 липня на Площі Ринок біля міської Ратуші відбувався IIІ Міжнародний фестиваль «Меди Прикарпаття-2019», організований «Спілкою пасічників Прикарпаття», за сприяння виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та КП «Центр розвитку міста та рекреації».

Мета проведення фестивалю – популяризація культури бджільництва, обмін досвідом бджолярів, демонстрації досягнень у сфері бджільництва. На фестивалі відвідувачі мали змогу продегустувати різні сорти меду та продукцію бджільництва, вироблену на Прикарпатті, вибрати і придбати вподобані товари на ремісничому ярмарку.

Вже традиційно організаторами проводились лекції та семінари на професійну тематику провідними спеціалістами бджільництва серед яких: Елеонора Адаманчук кандидат с/г наук, доцент кафедри «Конярства та бджолярства» НУБіП України, Череватор Володимир Федорович кандидат біологічних наук, Головний редактор журналу «Український Пасічник» Осташевський Микола Дмитрович, Федоряк Марія Михайлівна професор ЧНУ ім. Ю. Федьковича зав кафедри екології, національний координатор «Collos», Дмитрук Володимир голова бджолярського кругу.

Партнерами фестивалю була також фірма «Goodvalley» з Данії, представники якої облаштували для дітей фотозону, пісочницю із зерновими, а також куток малювання. Крім того, на гостей та учасників фестивалю очікували солодкі подарунки, цікаві майстер-класи для дорослих та дітей з виготовлення воскових свічок, медових пряників, як вибрати якісний мед та ін.

До участі у святі був залучений Обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та гуртки юних бджолярів з різних районів області. Також на святі можна буде побачити та оглянути домівку для бджіл – вулик, та інший бджолярський реманент.

Фестиваль супроводжувала цікава розважальна програма за участю гурту «Malex Band» та аматорських вокальних і танцювальних колективів.

Відкриття розпочалося із запалення пасічницького димаря за участю міського голови, найстаршого та наймолодшого (учасника гуртка «Юні бджолярі») пасічників.

«Я дуже люблю мед і називаю людей, які його роблять, медовиками. Хочу подякувати нашим пасічникам, які третій рік поспіль проводять в нас таке гарне свято. Протягом трьох днів тут буде понад 200 учасників. Нам хочеться, аби Франківськ став місцем проведення гарних християнських фестивалів. А цей фестиваль такий, за який не соромно», – сказав міський голова Руслан Марцінків.

Всеукраїнське зібрання пасічників «Бджолярський круг» нагородило Руслана Марцінківа нагрудним знаком за небайдужість та багаторічну підтримку місцевої спільноти пасічників, спрямовану на розвиток бджільництва та медоваріння Прикарпатського краю.

«Таких медалей існує лише 10 і вперше в історії медаль отримав мер міста, і відбулося це саме в Івано-Франківську. Дякуємо вам за співпрацю», – сказав голова ГО «Спілка пасічників Прикарпаття» Іван Юсько.

Джерело: Відділ міжнародних зв’язків, туризму та промоції міста управління економчного та інтеграційного розвитку22 Липня 2019 p.
©http://briz.if.ua/