“Голос” змін у Франківську: реформа правоохоронних органів - пріоритет


Сьогодні у Франківську відбулась зустріч із представниками команди партії “Голос”.

Олександра Устінова, Сергій Рахманін та Ольга Стефанишина розповіли, чим займались до вступу у партію та що спонукало їх піти у парламент.

Також команда поділилася політичними пріоритетами та першими кроками на шляху до змін.

Так, Олександра Устінова, яка до сьогодні працювала у Центрі Протидії Корупції та боролася із хабарями у сфері медицини, після Майдану пішла працювати у громадський сектор. До “Голосу” долучилася, бо у списку партії є люди, яких знає та з якими неодноразово пересікалася у роботі.

“Для нас реформа правоохоронних органів і судова реформа - це пріоритет. Наша позиція - це перезапустити систему з нуля. Ті органи, які є контролюючими звільнити і набрати нових людей через міжнародних експертів. Також генеральний прокурор має мати вищу юридичну освіту. Антикорупційна прокуратура має бути незалежною від генеральної, національне антикорупційне бюро має отримати додаткові функції,наприклад, прослушки”, - пояснила Олександра Устінова.

Сергій Рахманін, журналіст зі стажем долучився до команди “Голос”, так як вважає своєю місією прищеплювати політикам ті речі, яких їм бракує: компетентність, системність, здоровий глузд та логіку.

За його словами, у партії були певні критерії за якими відбирали людей. Багато охочих подавали анкети, де вказували у своїй біографії одне, а коли комісія перевіряла інформацію, то з реєстрів дізнавалась зовсім інше. Від Івано-Франківська партія “Голос” виставила акторку драмтеатру Галину Баранкевич (округ № 83). Вона єдина пройшла усі критерії.

“Крім того, що Баранкевич артистка, вона має дві вищі освіти. Також вона не має дотичності до політики та у неї є світла голова, ідеї та намір працювати і вчитися”, - зазначив Сергій Рахманін.

Ольга Стефанишина останні півтора року працювала в Міністерстві охорони здоров'я. Також брала активну участь в організаціях, які відстоюють права пацієнтів. Тоді займалася моніторингом закупівель. Долучилася до “Голосу”, бо саме тут бачить більше можливостей продовжувати зміни, які вже розпочалися.

“Моя мета, власне в парламенті, поглиблювати і продовжувати ці зміни, працювати над законодавством. Бо останні три роки в нас була повністю паралізована система з боку парламенту, комітет зовсім не працював. Стосовно медичного страхування, то це не дуже доречний термін. Існує добровільне медичне страхування - це, коли роботодавець захотів застрахувати людину і купив їй страховку за додаткові гроші, а є обов'язкове медичне страхування, яке передбачає додаткові податки у розмірі 14%. Але жоден роботодавець в Україні не погодиться зараз, щоб з нього додатково стягувалось 14%, тому гроші потрібно шукати в існуючих ресурсах. І оце, власне, і зроблено: насправді Національна служба здоров'я - це є національний страховик. Ми вже маємо цю, так звану, медичну страховку - декларація з лікарем. З 2020-го року у нас буде поширено цю трансформацію на вторинну і третинну ланку. Усе одразу ми не можемо покрити. Але для цього потрібно, щоб усі медичні заклади стали комунальними підприємствами та підписали угоду з Національною службою здоров’я”, - розповіла Ольга Стефанишина.

Як наголосили представники партії “Голос”, першим напрямком за яким вони рухатимуться, увійшовши в парламент, буде корупція по медицині. Також команда боротиметься за зниження цін на ліки та за розвиток медичної реформи.

Крім того, у планах унормувати ситуацію з інформаційним простором та ввести закон про обіг зброї.



17 Липня 2019 p.
©http://briz.if.ua/