Городенківщину атакує американський шкідник


У міській та сільській місцевості Городенківського району спеціалісти спостерігають масове розмноження американського білого метелика.

    Гусінь шкідника знищує все на своєму шляху: від плодових культур до декоративних. До його «раціону» входить понад 300 видів рослин.

    З пояснення фахівців Держпродспоживслужби в Івано-франківської області американський білий, метелик дійсно уражає майже 300 видів рослин. Найбільш улюбленими культурами для цього земляка колорадського жука є шовковиця, клен, айва, бузина, вишня, абрикоса, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня. Плоди його не цікавлять, лише листя. Страшний не сам метелик, а гусениця. Через годину після парування самка відкладає яйця на нижній бік листка плодючість від 200 до 2000 яєць, з яких утворюється гусінь, котра перелазить із дерева на дерево, об’їдаючи листя в результаті дерево гине.

   У нашій місцевості метелик дає два покоління – в червні, і на початок у серпня. Восени гусінь посилено харчується, утворює гнізда, перетворюючись у лялечку й у пухкому сірому коконі зимує.

   Централізованої боротьби з метеликом не здійснюють, тому господарям самим треба подбати про свої насадження.

    Відповідно до ст.16 та 18 Закону України “Захист рослин”.

   Для недопущення масового розмноження та шкодочиності американського білого метелика (АБМ) у міській та сільській місцевості підприємствах району всіх форм власності особливо індивідуальні селянські господарства. Необхідно терміново провести боротьбу з американським білим метеликом.

    Для ліквідації вогнищ АБМ необхідно зрізати гнізда шкідника з подальшим спалюванням. Хімічних метод інсектицидів із різних класів сполук і групи біологічно активних речовин. Базудин, 60% к.е. — 0,6 л/га; Фуфанон, 57% к.е. — 0,6 л/га; Конфідор, 20% в.р.к. — 0,4–0,5 л/га; Політрин, 20% в.р.к. — 0,2 л/га; Шерпа, 25% к.е. — 0,2 л/га; Моспілан, 20% з.п. — 0,33 кг/га; Карате, 5% к.е. — 0,4 л/га; Інсегар, 25% з.п. — 0,6 кг/га) забезпечує надійний захист 30-40 діб плодових і декоративних паркових насаджень від цього шкідника. Інсектициди застосовують у період появи гусениць II–III віків як першої, так і другої генерацій. До того ж, одне залишене гніздо дасть сотні таких гнізд.



15 Липня 2019 p.
©http://briz.if.ua/