ФРАНКІВСЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО: За місця загального користування відтепер платитимуть всі


Дана інформація скерована мешканцям багатоквартирних житлових будинків обласного центру, які отримують теплову енергію від джерел централізованого теплопостачання, зокрема від ДМП «ІФТКЕ».

Особливо вона стосується тих, які мають індивідуальне опалення і проживають в цих самих будинках.

Спілкуємося із Ігорем Угриновським - заступником директора ДМП «ІФТКЕ» з розрахунків і реалізації теплової енергії.

- Як ми вже повідомляли раніше, з 01 травня 2019 року набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Він вносить ряд нових, і, я вважаю, справедливих положень у розподіл і розрахунки спожитої теплової енергії, яка отримана всіма мешканцями багатоквартирних житлових будинків. Це стосується і тих, що мають індивідуальні системи опалення, і тих, що отримують централізовану теплову енергію.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 315 від 22.11.2018 р. запроваджена «МЕТОДИКА розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг». «Методика» вступила в силу спільно з вищезазначеним Законом України, тобто із 01.05.2019 року.

Ця «Методика» встановлює порядок визначення обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об'єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування тощо, де налічуються два та більше споживачів.

У Методиці використовується такий термін, як місця загального користування (надалі - МЗК).

Житлові будинки спроектовано з урахуванням сукупного теплового режиму всіх приміщень за умови підтримання в них нормованої температури. Зокрема, проектом забудови передбачено опалення місць загального користування (МЗК) та сходових клітин.

Внутрішньобудинкові мережі централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води належать до інженерного-технічного обладнання житлового будинку і є його невід'ємною частиною. Місця загального користування - це всі допоміжні нежитлові приміщення в багатоквартирному будинку, наприклад, сходові клітини, міжквартирні майданчики, коридори (крім балконів), які є спільною власністю всіх власників квартир / нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» власники квартир, як співвласники місць загального користування, повинні брати участь у витратах на утримання будинку пропорційно опалювальній площі житла. Підтримання температури у МЗК відбувається не тільки через опалювальні пристрої, а також за рахунок теплопередачі крізь огороджувальні конструкції житлових приміщень.

Визначення та розподіл обсягу спожитої у будівлі теплової енергії на опалення МЗК та допоміжних приміщень здійснюється наступним чином:
У зв’язку з тим, що жоден будинок, підключений до мереж ДМП «ІФТКЕ», не має окремих лічильників на опалення МЗК, обсяг теплової енергії, витрачений на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, визначається як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі:

одноповерхова будівля - 20 %;
двоповерхова - 18 %;
триповерхова - 16 %;
чотириповерхова - 14 %;
п'ятиповерхова - 12 %;
шестиповерхова та вище - 10 %.

За рішенням співвласників будівлі зазначені частки споживання теплової енергії, витраченої на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, можуть визначатися із застосуванням понижувального коефіцієнта від 0,2 до 0,9 залежно від теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій, зокрема характеристик заповнення дверних, віконних, балконних та дверних блоків, наявності тамбурів, якості теплоізоляції інженерних систем тощо. За рішенням співвласників для визначення частки може застосовуватися також і підвищувальний коефіцієнт від 1,1 до 2, залежно від наявності та технічного стану опалювальних приладів в МЗК та допоміжних приміщеннях, стану теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій. Рішення про їх застосування або зміну приймається в міжопалювальний період, про що співвласники будівлі письмово повідомляють виконавця комунальної послуги або виконавця розподілу.

Отже, відтепер мешканцям багатоквартирного житлового будинку, які мають індивідуальне опалення, будуть надходити платіжні документи на оплату МЗК, як їхня справедлива частка загального отримання послуги теплозабезпечення, що спожив цілий будинок.

Мешканцям, які отримують централізовану теплову енергію, в платіжних документах буде вказана графа на оплату МЗК, яка раніше входила до загального розрахунку отриманої теплової енергії, зафіксованої приладом теплового обліку будинку, але за мінусом витрат, які відтепер повинні сплачувати власники «індивідуалки». Вважаю це цілком справедливим, адже вони користувалися опалювальними МЗК нарівні із тими, хто отримував тепло від централізованої мережі теплозабезпечення.

Джерело: ДМП "Івано-Франківськ теплокомуненерго"
 



10 Липня 2019 p.
©http://briz.if.ua/