На Прикарпатті невідомі знищили 700 кущів лохини на приватній плантації


7 липня вночі у селі Оболоня Долинського району невідомі понищили кущі лохини на приватній плантації.

Зловмисники пошкодили огорожу та проникли на земельну ділянку, де поламали 700 кущів ягід.

Про це повідомив власник плантації, член Спілки ветеранів АТО Руслан Фіголь.

За його словами, невідомі завдали збитків на 400 тис. грн.

У 2014 році чоловік отримав вогнепальне поранення під час Революції Гідності. Після отримання державної допомоги, вирішив зайнятися сільським господарством та вирощувати лохину.

У 2015 році спеціаліст по землевпорядкуванні Оболонської сільської ради Дмитро Блохін надав пану Руслану під довготривалу оренду власну земельну ділянку, аргументуючи це тим, що вільних територій для сільгосподарства в районі немає.

Я сплачував йому по 10 тис. грн на рік протягом 2015-16 років. Коли засадив кущі і вони почали плодоносити, жінка Блохіна сказала, щоб я “забирався із цієї землі і забирав свої кущі”. Між нами виник конфлікт. Вони, напевно, хотіли більшу суму”, - розповів Руслан Фіголь.

Також він зазначив, що конфлікт виник і з сільською радою, оскільки підприємець не погоджувався з певними питаннями, які ті вирішують.

Сьогодні вранці я виявив, що на плантації поламаний верхній сорт кущів. У них період дозрівання і завтра ми б мали збирати плоди. Загалом тут є 4 тис. насаджень, з них 800 шт верхнього сорту. Зловмисники поламали 690 кущів і 10 витягли з грунту”, - пояснив підприємець.

Також пан Руслан зазначив, що невідомі пробили колеса трактора, що знаходиться біля плантації.

“Ті, хто це зробив - нелюди! Ми будемо піднімати дане питання на загальних зборах Долинського районного об'єднання воїнів АТО, скликати позачергові загальні збори учасників бойових дій, підемо до громадської ради і представників нашої влади“, - наголосив заступник голови Долинського районного об'єднання воїнів АТО Володимир Стефанишин.

Наразі поліція вже прийняла заяву потерпілого та підрахувала збитки.

Деталі згодом.


 10 Липня 2019 p.
©http://briz.if.ua/