Прикарпатцям розповіли, чому потрібно стискати ПЕТ пляшки


Люди рідко привертають увагу до цього питання — у якому вигляді кидати використану упаковку у контейнер для роздільного збору. На жаль, ні всі розуміють наскільки це важливо. Чому — спробуємо пояснити.

Насамперед, пляшка має бути чистою. Якщо це пляшка з-під газованих напоїв — робити це не обов’язково, якщо з-під молока чи йогурту — дуже бажано! Тому що брудну вторсировину переробляти менш вигідно, бо щоб її відмити, потрібно буде використати більше води та миючих засобів, а також витратити час. Якщо підприємець порахує майбутні витрати і вони його не влаштують, то заготівельник вторсировини не отримає дохід і більше не буде заготовляти таку упаковку. Тому, щоб не спричиняти таких безглуздих бар’єрів для галузі переробки, у західних країнах населення миє свою упаковку після використання. Бо всі хочуть жити у чистій країні і не мати проблем з законом (за таке можна отримати штраф).

А чому ж її потрібно стискати?

По-перше, щоб заохочувати перевізників впроваджувати роздільний збір на прибудинкових територіях. Бо вага зібраної вторсировини збільшується і це вигідно, а який зиск у тому, щоб возити повітря у сміттєвозах? А ще потрібно враховувати і зменшувати карбоновий слід — краще вивезти більше сміття за один раз, чим відправляти автівку декілька разів. Тому перевізник і лінується — економіка така мала, що краще вивезти вміст контейнера на полігон. Хіба нам воно треба?

По-друге, безхатченки не зможуть використати упаковку знову. Бо вони іноді здають за гроші порожні пляшки продавчиням сирого молока на стихійних ринках. До речі, ніколи не використовуйте ПЕТ пляшку вдруге — у ній накопичуються мікроби! Така властивість ПЕТ — всередині тепло і волого, добре проникає світло — чудовий «інкубатор» для бактерій.

По-третє, не ущільнена пляшка ще й з кришкою, потрапляючи на переробку, важко піддається пресуванню. Витрачається більше електроенергії, щоб здавити вторсировину. У крайньому випадку, якщо ви не хочете збирати кришки окремо, то стисніть пляшку, а потім вже прикрутіть кришку.

Деякі скептики дивуються "а чого це я повинен витрачати свій час на підготовку (очщення, ущільнення, сортування) сміття, якщо хтось (перевізник) на ньому заробить, а я — ні".

Так ось, від ретельної підготовки вторсировини виграють всі:

Джерело: Україна без сміття



5 Липня 2019 p.
©http://briz.if.ua/