У Франківську відзначать 30-річчя першої публічної молитви


Сьогодні в Івано-Франківському Архієпархіальному Управлінні відбулася пресконференція з нагоди відзначення 30-ї річниці першої публічної молитви УГКЦ.

30 років тому прояв своєї віри чи національної ідеї міг коштувати свободи або життя. У 1989 р. у парку ім. Січинського (сьогодні Меморіальний сквер) священники та віряни підпільної УГКЦ провели перше публічне богослужіння. Тоді ще живий священник о. Миколай Сімкайло відправив панахиду за загиблими героями національно-визвольних змагань.

На могилах відбувалися панахиди, а потім віче. Віряни ставили прапор і співали пісні. Тоді якраз вийшли з тюрем “шістдесятники”. Церква допомагала збирати людей. У парку Січинського вирішили провести богослужіння, так як це майже центр міста і туди зручно добратися людям. У цей час саме відзначали День екології. Дорога перед мостом перекрили, і далі треба було йти пішки. Але це не зупиняло людей. Приїхали віряни зі Львова. Вони йшли вулицею Леніна з жовто-блакитними прапорами. Було багато перешкод, але богослужіння відбулося”, - пригадує очевидець Митрополит Володимир Війтишин.

Цього року Франківська Архієпархія УГКЦ, в рамках відзначення 30-річчя виходу з підпілля, вирішила по-особливому вшанувати жертв наших попередників.

“Тридцять років - це достатньо тривалий термін, хоча для очевидців воно, ніби вчора відбувалось. Мені тоді було 10 років. Хочу подякувати своєму дідові, який навчив мене, що таке сповідь і причастя. Тоді я був хлопчиком, але відчув це піднесення, цей потужний здвиг, коли церква вийшла з підпілля. Сьогодні нове покоління і молоді важко пояснити, що колись забороняли молитись. Важливо показати, що є спадковість. На жаль, обставини так складаються, що боротьба має циклічність. Меморіальний сквер - це не лише історія, це ще й сьогодення: там поховані наші бійці і герої Небесної Сотні”, - розповів міський голова Руслан Марцінків.

16 червня, на свято Зіслання Святого Духа, в Меморіальному сквері відбудеться богослужіння, яке очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин.

Нам потрібно ці події пам'ятати, бо вони дають нам життя і дух. Ми хочемо запросити вірян, як і 30 років тому, на богослужіння в тому місці, де й колись. Нехай ця молитва стане символічним продовженням традиції нашої Церкви та нашого народу”, - додав Архієпископ Володимир.

Богослужіння планують розпочати о 10 годині Архієрейською Божественною Літургією. Опісля пройде панахида за всіма полеглими героями. Пізніше очевидці та учасники тодішніх подій пригадають першу публічну молитву і поділяться з вірянами спогадами.


 


 11 Червня 2019 p.
©http://briz.if.ua/