Історію творять газовики


Історія АТ «Івано-Франківськгаз» складається з історій окремих людей – його працівників. Якщо скласти їх щоденну діяльність, як частинки мозаїки, то отримаємо цілісну картину становлення компанії, яка пройшла шлях розвитку від виробництва світильного газу до розподілу блакитного палива понад 410 тис. споживачам.

Сьогодні газорозподільна компанія відзначає 146-річчя з Дня заснування. Її невід’ємною частиною є людина, яка уже понад пів століття працює в компанії - Зіновій Михайлович Новосад. Він не має вчених ступенів чи наукових винаходів. Але, без перебільшення, своєю титанічною роботою вписав своє ім’я в історію газорозподільної компанії.
Зіновію Михайловичу – 72 роки, з них 50 працює слюсарем в «Івано-Франківськгазі». В лютому 1969 році він вперше розпочав кар’єру газовика. І це перше та єдине його місце роботи.
Робота Зіновія Михайловича – не з легких, незалежно від погоди: зима чи літо, спека чи дощ, чоловік здійснює розкопки пошкоджених підземних газопроводів. Власноруч, за допомогою лише лопати, розкопує мережі там, де не можна залучити техніку. Інколи доводиться копати, каже газовик, не одну годину. Адже треба оперативно локалізувати та ліквідувати витік газу, щоб уникнути аварійної ситуації та відновити газопостачання людям.

Такого навантаження, зізнається слюсар, багато навіть молодих колег не витримують – звільняються. Зіновій Михайлович, за 50 років стажу, про зміну фаху навіть не думав. З посмішкою на вустах каже, він постійний як у сімейному житті, так і у роботі. Своїм досвідом радо ділиться з молодими газовиками, для яких є наставником.

Сьогодні Зіновій Михайлович, незважаючи на вік, важку роботу та невисоку зарплату, зберігає бадьорість духу і шалену життєлюбність. Тож виходити на пенсію поки не планує. Каже працюватиме, допоки Бог дасть здоров’я.
 10 Червня 2019 p.
©http://briz.if.ua/