У Франківську визначили найкращих і найгірших місцевих депутатів


В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, Громадська Організація «Центр Політичних Студій» презентувала результати персонального оцінювання діяльності депутатів Івано-Франківської міської ради за 2018 рік. Про це йдеться на сайті ЦПС.

Експерти презентували результати оцінювання роботи депутатів Івано-Франківської міської ради у 2018 році. За основу взяли 21 критерій – вимоги українського законодавства до діяльності депутатів місцевих рад. Також роботу депутатів міської ради оцінювали місцеві експерти – редактори видань, журналісти, громадські активісти та політичні аналітика.

“За основу оцінювання ми взяли Закон України “Про статус депутатів місцевих рад”, де передбачені обов’язки та права місцевого депутата”, – зазначає аналітик кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” Віталій Світлик, – “Також ми застосували в якості критеріїв оцінки ефективні практики роботи депутатів – наприклад комунікація з виборцями через соціальні мережі, публічні звіти перед громадою чи публікація декларацій у вільному просторі. Таким чином ми оцінювали ефективність наших місцевих обранців протягом року”.

Жоден депутат міськради не отримав найвищої оцінки – “5”. Керівник проекту Михайло Джогола пояснює, що цю оцінку отримати було неможливо через відсутність на сайті ради повної інформації про депутатів та відсутність звіту про використання коштів з депутатського фонду за 2018 рік.

“Одним з критеріїв оцінювання є повнота інформації про депутата. На сайті міської ради ця інформація оприлюднена не в повній мірі”, – зазначає Михайло Джогола, – “Немає повних автобіографій депутата, інформації про освіту, також не вказано місце роботи жодного депутата”.

Серед 41-го проатестованого депутата Івано-Франківської міськради 27 отримали оцінку “4”, 13 – оцінку “3” та один депутат став “двієчником”. Найнижчу оцінку у 2018 році, як і в попередньому, отримав позафракційний депутат Ігор Саварин. Якщо порівнювати оцінки за 2018 рік, з оцінками 2017-го року, то вони несуттєво зменшились – трієчників у 2017 році було 12, а “хорошистів” з оцінкою “4” було 29 (щоправда у 2018 році не оцінювався Віктор Анушкевичус, який склав повноваження та Михайло Верес, який став депутатом лише у грудні 2018-го).

Таким чином, оцінку “4” отримали: Сергій Абрам’як, Віталій Бурко, Мар’ян Вагилевич, Андріан Волгін, Іван Гарасимко, Андрій Грималюк, Петро Гречанюк, Роман Онуфріїв, Олег Капустяк, Микола Ковальчук, Стефан Магас, Віталій Мерінов, Роман Марцінків, Сергій Палійчук, Маріанна Продан, Іван Пуйда, Степан Руднянин, Оксана Савчук, Василь Скиданчук, Віктор Синишин, Андрій Строїч, Володимир Саврей, Володимир Фецич, Роман Харук, Дмитро Чміль, Петро Шкутяк, Володимир Яблонь.

Оцінку “3” отримали: Володимир Балагура, Петро Гавриш, Ярослав Горбовий, Сергій Гаєвський, Ірина Кулинич, Ігор Корсун, Галина Куницька, Володимир Кушнір, Володимир Олійник, Василь Ревчук, Руслан Терешко, Мстислав Тарас, Олександра Федорук.

Також цього року депутатів оцінювали і місцеві експерти – головні редактори та журналісти місцевих ЗМІ, громадські активісти та політичні аналітика. Загалом 15 експертів. Експерти віддали максимальні оцінки двом депутатами – Андріану Волгіну та Стефану Магасу. Також визначили трьох аутсайдерів з оцінкою “2” – Ярослава Горбового, Івана Пуйду та Володимира Саврея. Вісім місцевих обранців отримали від експертів оцінку “4”, 18 – оцінку “3” та ще 10 депутатів – оцінку “2”. 



24 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/