Калуш створює ОТГ: депутати підтримали звернення про об'єднання


На сьогоднішній сесії Калуська міська рада проголосувала за початок створення об’єднаної територіальної громади. Про це повідомляють в групі Івано-Франківського РВ АМУ.

Депутати підтримали звернення Кропивницької і Мостищенської сільських рад щодо об’єднання в одну територіальну громаду.
Калуш став другим містом обласного значення, яке скористалося розробленими за ініціативи Асоціації міст України та прийнятими торік змінами до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яке дозволила містам-обласникам долучитися до процесу формування нового територіального устрою.

На сьогоднішній день це буде 3 міська ОТГ та 34 ОТГ загалом в нашій області. У разі створення Калуська об’єднана територіальна громади стане четвертою і останньою, яка має бути створена в районі згідно з перспективним планом. Таким чином Калуський район може стати першим, територія якого покриється ОТГ. Слід згадати, що сьогодні лише 2 з 12 сільських рад – Кропивницька та Мостищенська – вирішили об’єднатися з м. Калушем. Однак цей приклад може послужити стимулом для інших громад активізуватися та долучитися до процесу об’єднання.

Як зазначив регіональний консультант з юридичних питань проекту «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID Андрій Деркач, сьогоднішнє рішення – перше, яке повноцінно запускає процес об'єднання в Калуській ОТГ. Згідно з чинними правовими нормами далі слідує розробка проектів рішення, їх схвалення та висновок ОДА щодо відповідності Конституції і законам України, і кінцеве рішення кожної з рад – учасниць об’єднання. У разі злагодженої роботи згадані етапи можна пройти в місячний термін. Але важливо не спішити, адже кожна сторона об’єднання має мати можливість озвучити свої інтереси, почути інтереси партнерів та спільно знайти компроміс. Як справу розпочнеш – так вона і йтиме, резюмував експерт.

#Прикарпаття #АМУ #ПУЛЬС #USAID23 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/