Прикарпатські ОТГ поглиблюють співпрацю з міжнародними партнерами


Прикарпатські об’єднані територіальні громади зацікавленні у налагодженні співпраці з датськими муніципалітетами. Очікується, що таке співробітництво стимулюватиме їх соціально-економічний розвиток.
Про можливості налагодження двосторонньої взаємодії між ними йшлось сьогодні в обласному центрі під час зустрічі членів правління Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття з представниками асоціації органів місцевого самоврядування Данії, повідомляється на сайті ІФ ОДА.

Участь в обговоренні також взяли перший секретар Представництва ЄС з питань децентралізації та секторальних реформ Бенедикт Германн, представник асоціації органів місцевого самоврядування Данії Філіп Боттерн, керівник південно-західного ХАБу «Програми U-LEAD з Європою» Юлія Грицку-Андрієш, директор ІФ ЦРМС Руслан Панасюк, а також голови територіальних громад області.

Співрозмовники наголошували на важливості налагодження партнерських відносин між органами місцевого самоврядування обох держав, так як досвід Данії, на їх переконання, сприятиме активізації соціально-економічного розвитку територіальних громад Івано-Франківщини.

Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей подякував представнику Данії за незмінну підтримку України у проведенні структурних реформ. За його словами, Міністерство закордонних справ Данії з перших днів впровадження децентралізації активно підтримує здійснення системних перетворень у нашій державі. «Досвід європейських держав, які вже свого часу провели адмінтериторіальну реформу, є надзвичайно важливим та цінним для України. У Данії зафіксовано найвищий індекс децентралізації публічної влади. У результаті укрупнення муніципалітетів, нині там надаються якісні публічні послуги, впровадженні високі стандарти електронного врядування, приймаються інноваційні рішення. Для наших громад датський досвід стане надзвичайно важливим, оскільки перед ними відкриваються нові можливості, нові підходи при ухваленні рішень», - сказав експерт.

Філіп Боттерн відзначив високу динаміку проведення реформ в Україні. Він висловив сподівання, що вони будуть збереженні і надалі. Спілкуючись із представниками агенції, його цікавили питання функціонування системи місцевого самоврядування в Україні на базовому рівні взагалі, а також рівень співпраці прикарпатських ОТГ з обласною радою зокрема.

Депутат облради, очільник Матеївецької ОТГ Петро Книшук, відповідаючи на запитання, зазначив, що у прикарпатських громад налагоджений високий рівень взаємодії та комунікації як з обласною радою, так і з держадміністрацією та Мінрегіоном.

Зі свого боку Бенедикт Герман зауважив, що успіхи децентралізації стали можливими не лише завдяки підсилення ролі інституту місцевого самоврядування в Україні, але й за рахунок високої вмотивованості та наполегливості очільників об’єднаних територіальних громад, які, власне, є драйверами здійснення системних перетворень.

Говорячи про результати реформи на Прикарпатті, гостям розповіли про те, що в нашій області вже утворено 33 ОТГ. Останньою територіальною громадою, яку на днях було створено, стала Дубівська. Вона стала 900-тою ОТГ в Україні.

Загалом міжнародні гості відзначили якісний рівень структурних реформ у нашій області.



21 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/