Франківців закликають вимірювати артеріальний тиск щодня


Сьогодні, 17 травня, у Франківській міській раді відбулось засідання Круглого столу щодо відзначення Всесвітнього дня боротьби з гіпертонією (застарілий термін, що означає підвищення понад норму кров'яного тиску в судинному руслі. З 90-х років XX-го століття в медичній практиці замість терміну гіпертонія рекомендуть використовувати термін артеріальна гіпертензія - авт.).

Артеріальна гіпертензія - дуже актуальна проблема, яка останнім часом стосується не лише старших людей, але й молодого покоління. Це словосполучення вже стає звичним серед населення. Число хворих, які звертаються до лікарів з приводу захворювання серця, значно збільшилося”, - наголосила начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко.

За словами фахівців, артеріальна гіпертензія все частіше зустрічається серед підлітків та дітей. Така тенденція існує не лише в Україні, але й по всьому світу. Найпоширенішою причиною цього захворювання серед молоді є неправильний спосіб життя: погане харчування, зловживання гаджетами, малорухливість та шкідливі звички. Для профілактики та оперативного лікування гіпертензії необхідно постійно стежити за артеріальним тиском.

У рамках реформи, на сьогодні кожен має укласти декларацію зі своїм сімейним лікарем. Він у перший же день вимірює тиск пацієнта. Так, виявляють групу ризику. Кожна людина повинна знати свій артеріальний тиск і вже від 16-17 років стежити за ним щодня. Тоді легше застерегти захворювання. Для покращення лікування, з квітня 2017 року, у нас діє програма “Доступні ліки”. Тут кожен може безкоштовно або з невеликою доплатою отримати необхідні ліцензовані препарати”, - розповіла лікар-кардіолог Людмила Брода.

Як повідомила завідувач кардіологічного відділення ЦМКЛ Ольга Вербовська,
наслідками тривалої артеріальної гіпертензії можуть бути інфаркт Міокарда або інсульт. Як правило, від ускладнень спостерігається велика загроза смертності. Часто ті, хто вилікувався залишаються інвалідами. Тому експерти наголошують не бути байдужими до свого здоров’я, стежити за власним тиском та в разі необхідності вчасно звертатися до лікаря.


 17 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/