Як перевести житлове приміщення в комерційне?


Кожен власник житлової нерухомості, яка знаходиться на перших поверхах багатоквартирного будинку, має змогу облаштувати там комерційне приміщення. Для цього необхідно перевести квартиру у нежитловий фонд. Аналітичний центр Blago developer розповів про всі етапи цього процесу.

Крок перший – подати необхідні документи в центр надання адміністративних послуг:
Заяву про переведення квартири в нежитлове приміщення без визначення функціонального призначення.
Нотаріально завірені копії свідоцтва про право власності на квартиру усіх співмешканців.
Техпаспорт на квартиру.
Висновок технічного обстеження житлового приміщення, яке переводиться в нежитлове.
Документи спочатку розглядають у адміністративному центрі та передають в департамент містобудування та архітектури, який приймає рішення про переведення квартири у нежитлове приміщення. Якщо документи в порядку, через 7 робочих днів ви отримаєте документ – погодження про переведення.
Після отримання дозволу необхідно визначити функціональне призначення приміщення: кафе, салон краси, супермаркет, аптека тощо. Наступне завдання – облаштувати окремий вхід та ділянку на прибудинковій території.

Крок другий – отримати вихідні дані на проектування:
містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки;
- технічні умови;
- завдання на проектування

Крок третій – оформити документи про завершення реконструкції:
Декларація про готовність об‘єкта до експлуатації
Реєстрація права власності на нежитлове приміщення.
Техпаспорт.

Витрати у процесі – оформлення документації ( план реконструкції, перепланування), послуги нотаріуса та супровід юриста, ремонтні роботи, газовідведення, облаштування прибудинкової території.
Отже, процес переведення житлового приміщення в нежитловий фонд – справа нелегка, довготривала та затратна. 

Щоб уникнути головного болю та суттєво оптимізувати час і кошти, радимо обирати готову нерухомість для бізнесу. Придбавши комерційне приміщення у житлових комплексах від БК Blago developer, ви отримаєте високої якості приміщення з сучасним дизайном будівництва та комунікаціями, локацію у будь-якій частині міста, повний пакет документів. Незалежно від типу бізнесу, компанія пропонує широкий вибір комерції у центрі міста і мікрорайонах, у елітних житлових комплексах та новобудовах бізнес- та комфорт класу: “Містечко Соборне”, “Паркова Алея”, “Comfort Park”, Main House, “Авторський”, Район Manhattan, комплекс елітних апартаментів Parus, комплекс преміум-класу на вулиці Шевченка Royal Hall.15 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/