Прикарпаття потерпає від борщівників


Жителі Тисмениці потерпають від масового розростання небезпечного бур’яну - борщівника.
Про це у соцмережі повідомив тисменичанин Ігор Гаврилів.

Колишня автостанція. На всіх нас чатує небезпека. Кожного дня тут проходять багато дітей та дорослих. Багато хто з них навіть не знає, що ризикує своїм здоров'ям. Скоро цей борщівник почне цвісти і стане смертельно небезпечним. Минулого року я мав власний досвід. Лікування тривало 1 місяць і було досить болісним. Гадаю, що влада повинна зобов'язати слідкувати за ділянкою її власників”, - йдеться у дописі.

Також пан Ігор додав, що поки це питання вирішиться, він самотужки збирається боротись із цією проблемою. Також чоловік закликає усіх небайдужих тисменичан долучитися до цієї справи.

Пропоную не чекати на нещастя і самим знищити це зараз. Я вже озброївся мотокосою і на цьому тижні буду йти в бій з борщівником. Запрошую й інших небайдужих. Головна вимога - захистити себе від попадання соку борщівника. Тож потрібно бути в гумових чоботах, товстому одязі та захистити обличчя і інші відкриті ділянки тіла від можливого попадання соку борщівника”, - наголосив Ігор Гаврилів.

Довідка: Борщівник — отруйна рослина висотою до двох метрів, а то й більше. Листя і плоди борщівника багаті ефірними маслами. Дотик до рослин деяких видів цього роду може викликати подразнення та опік шкіри. Як правило, на уражених ділянках шкіри виникає опік другого ступеня (пухирі, заповнені рідиною). Час прояву опіку - від кількох годин до кількох діб. Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини перший час не дає жодних неприємних відчуттів і ви можете просто не звернути на це уваги.

Борщівник також є контактним і дихальним алергеном і має сильний запах, який відчувається вже в п'яти метрах від рослини.
При сильних опіках піднімається температура, починається лихоманка, з’являються виразки. Після лікування на їх місці залишаються темні плями. Можливі і смертельні випадки після контакту з борщівником. Особливо, якщо вражаються рот чи горло.
 15 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/