Ющенко не бачить економічних передумов для падіння гривні після виборів, хоча не виключає психологічний чинник


 

На сьогоднішній день в Україні немає фундаментальних економічних чинників, які б могли спричинити падіння курсу гривні, - вважає Президент України в 2005 – 2010 роках Віктор Ющенко. Про це він повідомив під час сьогоднішньої прес-конференції в Івано-Франківську. «Курс – це наслідкове явище, - зазначив він, - і на його коливання впливають ряд чинників».

Перший чинник, зі слів пана Ющенка, - це дефіцит бюджету. «Декларовано, - говорить політик, - 30 – 35 мільярдів гривень на 2012 рік. Де-факто – 16 мільярдів гривень. Це не та величина, яка спонукає якісь коливання». Так само не є критичними для такого коливання також і ріст в середньому на 4 – 5 мільярдів дефіциту торгівельного сальдо, який торік становив 14 мільярдів гривень, а за півроку цього року вже склав 17 мільярдів гривень, а також відтік інвестицій (на 5 мільярдів за 11 місяців цього року). «Якщо ми набираємо ці базові фундаментальні впливи на курс гривні, - говорить лідер «Нашої України», - вони рухаються дорогою негативною, але цей негатив не є критичим».

Значно менш керованим, на думку екс-глави держави, є фактор психологічний – фактор політичний: «Це фактор, який, хоча й не є фундаментальним з точки зору, так би мовити, арифметики, але, якщо рівень, починаючи із новинного блоку і закінчуючи політичною дискредитацією монетарної стабільності, буде великий, то може сформуватися політичний чинник, який перебере на свій вплив всі попередні фактори фундаментальні, які я вам назвав. Якщо людина не чує, як Уряд бореться з дефіцитом, як Уряд веде торгівельну політику і 17 мільярдів дефіциту торгівельного сальдо він чимсь починає вирівнювати, якщо він про це не говорить, а говорить політик якийсь, який коментує, при чому тенденційно, очевидно накопичується якийсь психологічний навіс, який людина реалізує через обмінні пункти і депозитні операції». 



26 Жовтня 2012 p.
©http://briz.if.ua/