У Франківську стартує Міжнародний урбаністичний фестиваль


З 21 травня в Івано-Франківську стартує Міжнародний урбаністичний фестиваль “Сеанс міського сканування ’19”. Його організовує лабораторія Теплого Міста MetaLab за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Українського культурного фонду, програми Culture Bridges та посольства США в Україні (USA embassy).

У рамках фестивалю відбудеться мистецька резиденція “Ми ніколи не самі”, “Симпозіум”, присвячений ревіталізації, публічна та музична програми.

За словами організаторів, до участі у мистецькій резиденції відібрали 10 міжнародних та українських кураторів. Вони мають провести аналіз району довкола заводу “Промприлад” та разом із місцевими мешканцями реалізувати 10 проектів.

На участь нам надійшло 99 заявок з усього світу. З них кураторами фестивалю стали архітекторки з Сербії та з Люксембургу, міський планувальник з Індії, дует просторових дизайнерів з Албанії і Тайваню та візуальна художниця з Варшави. Крім цього, в резиденції візьмуть участь четверо киян - митці Ольга Зовська та Ілля Яковенко, художник Олександр Курмаз і архітекторка Дана Косміна”, - розповіли організатори.

Також вони додали, що наступним етапом стане відбір учасників з-поміж франківських студентів архітекторів і дизайнерів та проведення 10 воркшопів. З 10 червня по 14 липня вони сконцентруються на майбутньому території довкола “Промприладу” - на воркшопах група дизайнерів та місцевих майстрів спроектує експериментальний простір та розробить економічну модель для його подальшого функціонування. Згодом, під час будівельного табору, на території Промприладу збудують та запустять в роботу експериментальний цех, де відбуватимуться воркшопи та публічні події.

Ми будемо вчитися, як підкреслити локальну ідентичність та створимо майданчик для нової міської культури, залучаючи експертів, місцеву професійну спільноту, студентів та містян. На відкритому майданчику також проходитимуть денні музичні концерти й заходи міської резиденції”, - додала співзасновниця та кураторка лабораторії MetaLab Анна Пашинська.

11-14 липня відбудеться кульмінація фестивалю - насичена відкрита “Публічна програма”, “Симпозіум” та вечірки від “Музичної програми”.

“На ці чотири дні заплановані відкриття інсталяцій та виставок, презентації результатів воркшопів, резиденцій, тури по району. А вночі будуть рейвові вечірки та концерти за участі музикантів та ді-джеїв з усієї України”, - наголосили організатори.

Стежити за новинами фестивалю можна на сторінках простору MetaLab та “Сеансу міського сканування” у Фейсбуці.



14 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/