На Прикарпатті проведуть День меланоми


8 травня у Івано-Франківську відбувся брифінг з приводу Дня меланоми за участю кандидата медичних наук, головного лікаря КЗ «Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Іванни Цідило та головного позаштатного спеціаліста з дерматовенерології ДОЗ ОДА, завідувача кафедри дерматології та венерології Івано-Франківського національного медичного університету Олександра Александрука.
10 травня відбудеться день діагностики раків шкіри. Таким чином лікарі хочуть звернути увагу громадськості на те, що рак шкіри одне з найпоширеніших захворювань. Зокрема, меланома – це захворювання яке можна попередити. За словами Іванни Цідило, щоб вчасно виявити проблему людям потрібно звертати увагу на ті родимки, які є на тілі

«Найважливішим фактором виникнення раку шкіри є сонячна інсоляція. Згідно досліджень, навіть не хронічна травма впливає на переродження родимки, а саме інсоляція. Чим більшу дозу опромінення отримує людина в молодшому віці, тим більший ризик розвитку меланоми», - наголошує лікар.

Щоб захиститися від сонячних променів люди використовують сонцезахисні креми, але за словами Іванни Цідило, крем не допоможе на 100 відсотків вберегти себе від сонячної інсоляції. Найкращий захист це одяг чи перебування під накриттям. Сонцезахист варто наносити на відкриті ділянки шкіри тоді коли нема іншого виходу як перебувати під сонячними променями. Наносити такі засоби варто кожних 1-2 дві години. Коли в людини буде правильний догляд за шкірою, тоді вона буде здоровою.

Позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА Олександр Александрук наголосив, що проведення Всеукраїнського дня меланоми відбувається з 2010 року, відтоді як Україна приєдналася до Всесвітньої програми «Євромеланома», - а також під егідою Міністерства охорони здоров’я. За 10 років в рамках Дня меланоми, в Україні обстежили майже 380 тисяч осіб. За цей час вдалося виявити більше ніж 1000 хворих на меланому і близько 3500 хворих на рак шкіри.

«Більшість із цих людей пройшли обстеження тоді коли у них була рання стадія захворювання. Це дало зможу надати їм ефективне лікування і можливість вилікуватися від хвороби. Популярність Днів меланоми у світі є досить високою, адже це дає змогу людям пройти безкоштовне обстеження, а ми можемо якнайшвидше виявити ці небезпечні захворювання і зберегти людям життя», - зазначив Олександр Александрук.

За словами спеціалістів, люди зрозуміли що здоров’я дуже важливе, і чимало жителів області один раз на півроку приходять на консультацію та обстеження до медичних закладів. Лікарі наголошують, що виявлення передракових станів шкіри або навіть раку шкіри на ранніх стадіях дозволяє повністю виліковувати те чи інше онкологічне захворювання.

На завершення Івана Цідило повідомила, що 10 травня з 8.00 до 16.00 години лікарі Івано-Франківського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру спільно з кафедрою дерматології та венерології ІФНМУ проводитимуть обстеження прикарпатців на предметів виявлення раків шкіри. Також ряд інших медичних закладів підтримали таку ініціативу і запрошують на обстеження жителів області. 8 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/