У Франківську створюють лабораторію для дослідження кави



Локальний обсмажувальник об’єднав зусилля з Прикарпатським університетом, щоб вивчати каву. Про це йдеться в матеріалі Blackfield Coffee.

В Івано-Франківську створюють кавовий R&D-центр. Це перша співпраця українського обсмажувальника з науковцями. 
Обсмажувальник із Івано-Франківська Coffee Lab Roasters підписав угоду з кафедрою хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника для створення науково-дослідного центру для вивчення кави. Про це керівник проекту Тарас Бойчук повідомив в інтерв’ю Blackfield Coffee. Журналісти запитали у представника Coffee Lab Roasters, навіщо це компанії і що саме вона збирається досліджувати.

Ваша мета – створення повноцінного центру для науково-дослідних робіт у кавовій сфері? Наскільки ми розуміємо, це перший випадок в Україні, коли виробник кави офіційно співпрацює з науковим інститутом?

– Так, це перша систематична співпраця. Фактично ми заклали першу цеглинку в створення власного R&D-центру з дослідження кави. Ми вже певний час проводимо співпрацю з кафедрої хімії Прикарпатського університету, але тепер формалізували її угодою. Це означає, що ми досліджуємо каву на базі лабораторії університету і потужностей нашої компанії Coffee Lab Roasters.

– Як саме вивчаєте каву?

– Маємо кілька ключових напрямків дослідження. По-перше, альтернативні методи обсмажування кавового зерна. По-друге, технології екстракції та хімічний аналіз кави на безпечність. По-третє, вирощування кави в несприятливих умовах. Це ті напрямки, де в нас вже були певні напрацювання; це не вичерпний список, а те, з чого вирішили почати. Наразі ми проводимо перші дослідження, першими результатами зможемо поділитися найближчим часом.

– Звідки ідея вивчати каву на науковому рівні? Чому це важливо?

– Можу говорити за себе – мене цікавить ґрунтовний підхід до вивчення певної теми. Та, наприклад, моя наукова робота в університеті зводилася до простого переписування підручників чи статей. Жодного вирішення проблем чи актуальних потреб. Розрив між тим, що комусь потрібно, і тим, що я писав, – космічний. Виходиш з університету і на роботі вчишся заново. На мою думку, з таким підходом ми або стоїмо на місці, або й деградуємо. Тому ми вирішили спробувати працювати інакше.
Чому ми вирішили вивчати каву разом із науковцями? Для того, щоб якось поєднати потреби бізнесу і величезний потенціал українських науковців. Університети і власне науковці мають величезний ресурс у вигляді знань, але не можуть його монетизувати. Виявляється, навіть у нас в місті є чудові науковці у галузі дослідження кави.

Ми як бізнес маємо потребу створити інновацію в галузі кави. Відтак її можна запатентувати, створити необхідне обладнання – і мати конкурентну перевагу на світовому ринку. У свою чергу, R&D-центр дасть змогу науковцям застосувати свої знання для потреб кавових бізнесів і створити продукт.

– На якому етапі перебуває проект?

– Наша компанія сама фінансує дослідження. Ми вже проводимо дослідження. Щойно оголосили про це, з’явилися охочі дослідити можливі проекти. Як бачимо, попит на дослідження є. Тому зараз ми в тестовому режимі працюємо над моделлю роботи центру та доформовуємо команду науковців і людей з кавової сфери.

Наша мета – обладнати кавовий R&D-центр з сучасними хімічною, фізичною та біологічною лабораторіям. Науковці, студенти та люди з кавової індустрії зможуть проводити у центрі дослідження за актуальними запитами бізнесів. У результаті створюватимуться продукти і технології, конкурентні на світовому ринку.



8 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/