Франківців закликають перевірити свої родимки


Сьогодні у Франківську пройшла прес-конференція з нагоди відзначення Днів боротьби з меланомою та іншими видами раку шкіри.

На ній секретар міської ради Оксана Савчук спільно з начальником Управління охорони здоров’я Марією Бойко, розповіли наскільки важливо проходити регулярне обстеження родимок та вчасно звертатися до лікарів.

“Те, що явне - не завжди видиме. Сьогодні час, коли можна прийти і перевірити свої родимки на шкірі. Огляд займе буквально 3-5 хвилин - це не багато, щоб знати, що ви здорові. Рак шкіри - дуже велика проблема, яка стрімко розвивається, тому необхідно попередити таке захворювання”, - наголосила Оксана Савчук.

Між тим, Оксана Василівна повідомила, що впродовж 9-11 травня за сприяння медичного закладу “БРАСС.Здорова шкіра” на Вічевому майдані проводитиметься безкоштовне обстеження для всіх франківців.

“Це вже третій рік, коли ми проводимо таке обстеження в центрі міста. Бажаючих усе більше. Минулого року на майдані ми оглянули близько 1500 людей. Серед них виявили 11 підозр на меланому і близько 17 випадків підозри на інші види раку шкіри”, - розповів керівник медичного закладу “БРАСС.Здорова шкіра” Станіслав Онищук.

Крім того, безкоштовне обстеження родимок проведуть в дошкільних закладах освіти, у школах та вищих навчальних закладах Івано-Франківська. Також планується діагностика новоутворів шкіри у пацієнтів міського клінічного перинатального центру.

Як зазначила Марія Бойчук, станом на 2018 рік за останні 5 років на Франківщині зафіксовано 26 випадків раку шкіри. 24 з них - меланома.

Якщо ви бачите, що щось не так з родимками: вони змінили колір, розмір або з них випадає волосся - звертайтесь до лікаря”, - наголосила пані Марія.

 


 8 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/