У Франківську триває Рік під знаком Степана Пушика


В Івано-Франківську сьогодні по вул. Шевченка відбулося відкриття анотаційної дошки українському письменнику, лауреату Державної премії ім. Т.Г.Шевченка Степану Пушику та відкриття бронзової відзнаки Степану Пушику на Алеї відомих франківців.
Відомому франківця рішенням міськради присвоєно звання Почесний громадянин міста: цю відзнаку на церемонії відкриття пам'ятної анотаційної дошки Степану Пушику дружині пані Ганні вручив голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.


Нинішній рік в Івано-Франківську можна назвати роком нашого земляка, видатного прикарпатця Степана Пушика, адже саме в цьому році йому виповнилося б 75 років.

Але раптова смерть обірвала його неспокійне життя у минулому серпні. Називаймо його Великим українцем, бо до останнього подиху Степан Григорович був будителем громадської думки, боровся за самоідентифікацію українців, за створення соборної України, єдиної української церкви; залишив по собі значну творчу спадщину, що складається з численних прозових та поетичних творів, наукових досліджень українського фольклору.

У пам'ять про Степана Пушика в Івано-Франківську зовсім скоро побачить світ двотомник «Легенд і переказів» у його записах.

У видавництві «Місто НВ» готується до друку кількатомне видання щоденників письменника. Це унікальне видання – пристрасна хроніка життя не лише самого Степана Григоровича, а й родини, друзів і колег, хроніка подій у житті Івано-Франківщини і всієї України. День у день упродовж більш як п’яти десятиріч Степан Пушик робив свої детальні записи, давав оцінки подіям і фактам, в яких сам був активним учасником. Ці кілька сотень великих зошитів (на кшталт гросбуха), які сам він називав своїми підручниками, – це натхненна різнопланова картина того, з якими зусиллями і в якій безкомпромісній боротьбі Україна йшла до своєї незалежності. Через призму його бачення, його розуміння ситуацій постає життя наших краян і життя всієї України – простих пересічних людей і представників місцевої та верховної влади. Будучи народним депутатом України першого демократичного скликання, він давав глибокі і почасти різкі оцінки політиці українського уряду й парламенту, ганьбив тих, хто замість розбудови держави займався хабарництвом і казнокрадством, захищав простих людей, які шукали правду у високих кабінетах чиновників. Його невтомне серце шматувалося щораз, коли бачив несправедливість, невігластво, корисливість. І працював, працював, працював…

У найближчі дні сайт briz.if.ua розпочинає друкувати у скороченому варіанті щоденники Степана Пушика. Багато хто у цих записах віднайде і своє прізвище, імена своїх колег, друзів і недругів; прізвища людей, відомих Прикарпаттю й усій Україні. І кожен зрозуміє, як бачив світ і своє місце в ньому наш сучасник Степан Пушик.

Наталка Боднарчук, для БРІЗ
 



7 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/