Оплачуйте рахунки вчасно, щоб не залишитись без світла


ТОВ «Прикарпатенерготрейд» нагадує прикарпатцям: за неоплату рахунків припинятимуть електропостачання.

За загальним правилом, оплата за спожиту електроенергію повинна здійснюватись протягом 10 днів з моменту отримання рахунка. Але навіть якщо рахунок з якихось причин не потрапив у руки прикарпатців – заплатити треба, адже внесений платіж повинен зарахуватись на рахунок універсального постачальника ТОВ «Прикарпатенерготрейд» до 20 числа місяця, в якому виставляють рахунок. В іншому випадку компанія розпочинає процедуру припинення електропостачання.

При цьому сума боргу значення не має – Правила роздрібного ринку електричної енергії надають енергопостачальникам право відключати від електроенергії споживачів, які порушили строки оплати, незалежно від того, на яку суму був виставлений рахунок.

«Минулого місяця населення масово боргувало за електроенергію у зв’язку із новими правилами надання субсидій. – розповідає Василь Бойчук, начальник служби продажу електроенергії. – Прикарпатці очікували, що субсидійні виплати покриють заборгованість, але оскільки фінансування з бюджету відбулось із затримкою, і до того ж витрати на електроенергію йдуть шостими у порядку відшкодування за рахунок субсидій, утворився борг. Тепер, усім їм загрожують вимкнення».
В компанії наголошують, що вчасна та проведена в повному обсязі оплата за електроенергію – це обов’язок клієнта. Якщо до 20 числа клієнт не здійснює оплату рахунку, компанія надсилає на його адресу попередження про припинення електропостачання. Коли клієнт отримує таке повідомлення, він ще може запобігти відключенню, якщо оплатить борг і повідомить про це енергопостачальника завчасно до дня вимкнення. Саме тому постачальник і надсилає таке повідомлення не пізніше, ніж за 10 днів до відключення. Якщо ж оплата все таки не надходить, енергопостачальник передає АТ «Прикарпаттяобленерго» реєстр таких боржників і обленерго проводить роботи з припинення електропостачання.
Щоб відновити постачання електроенергії, клієнту слід:
- оплатити борг,
- підтвердити оплату у Центрі обслуговування клієнтів,
- написати заяву на повторне підключення,
- оплатити вартість повторного підключення.
Але й навіть після цього доведеться трішки почекати: ТОВ «Прикарпатенерготрейд» повинне передати реєстр тих, кому слід відновити електропостачання, у АТ «Прикарпаттяобленерго» для повторного підключення. Більше того, згідно з Правилами, у місті електропостачання відновлюють протягом 3 днів, а у сільській місцевості – протягом 5 днів. Саме тому енергопостачальна компанія рекомендує клієнтам оплачувати рахунки за електроенергію до 19 числа місяця, наступного за звітним і недопускати утворення заборгованості. Щоб завжди контролювати свої розрахунки та не залишитись без світла на кілька днів, ТОВ «Прикарпатенерготрейд» радить користуватись сервісами для оплати, що дозволяють одразу й бачити дані про свій особовий рахунок :
1. Найпопулярніший з них - «Персональний кабінет» на сайті ТОВ «Прикарпатенерготрейд» за адресою https://my.pret.com.ua/. На сьогодні ним користується більше 64 тисяч мешканців області.
2. Інтернет-банкінг «Приват 24» та Monobank, де можна налаштувати сповіщення, які щомісяця нагадуватимуть про необхідність оплачувати рахунки. Якщо клієнт хоч раз оплачував за електроенергію за допомогою цих додатків, то сума до оплати надходить у додаток автоматично, щойно клієнт подасть показтик лічильника.
3. Автосписання з рахунків у веб-банкінгу «ПриватБанк» та «Ощадбанк», яке вноситиме платіж щомісяця без вашого втручання.6 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/