У франківських школярів обстежили родинки


У франківських школах дерматологи розпочали діагностичні обстеження шкіри у дітей.
Дерматологи вже оглянули школярів та вчителів у Івано-Франківських ЗОШ №21 та №19.
Лікар Христина Гриник розповіла, що вже за перші два дні побачили та виокремили типові ситуації зі шкірою в школярів. Вона зауважила, що батькам варто більш уважно ставитися до здоров’я шкіри дітей: «Була помітна велика кількість таких випадків, як: купероз (а також телеангіоектазії, гемангіоми), папіломи та бородавки, невуси та вітиліго».
Загальними рекомендаціями щодо здоров’я шкіри діток є:
- берегтися від сонячного опромінення. Для захисту від сонця рекомендуємо використовувати дитячі сонцезахисні креми з коефіцієнтом не нижче SPF50 та змінювати нанесений шар кожних 2 години, при цьому змиваючи попередній шар крему. Бажано також уникати сонячних ванн в періоди найбільш активного сонця – з 10ї по 16ту години. Рекомендується носіння головних уборів (панам), які створюють тінь на обличчя;
- уникати різких перепадів температур – як переохолодження, так і перебування при високих температурах. Якщо Ви помітили в дитини наявність судинних сіточок або зірочок – рекомендуємо звернутися до лікаря-дерматолога. Спеціаліст зможе підібрати індивідуальний метод лікування. І тут не слід відкладати цю проблему “на завтра” – якщо судинні рисунки з’явилися – то є ризик розростання або утворення гемангіоми при травмуванні цієї ділянки шкіри.
- і щодо родимок. Провокуючими чинниками переродження доброякісних утворень у злоякісні є різні ушкодження – механічні та хімічні, а також надмірне перебування на сонці. Тому потрібно цього уникати. Слід звернути увагу на зміну кольору, форми, країв, появу свербіжу, почервоніння, лущення. При появі будь-якого з вказаних симптомів – рекомендуємо Вам звернутися до лікаря. Окремо слід сказати про родимки на волосистій частині голови. Вони часто травмуються при стрижці або розчісуванні, тому краще такі родимки видаляти. Якщо Ви помітили, що такі родимки є у Вашої дитини і інколи Ви травмуєте новоутвір – варто також звернутися до лікаря.
Не варто займатися самолікуванням, це може призвести до негативних наслідків і більш серйозних захворювань. Тому, вчасно звертайтесь до Вашого сімейного лікаря, педіатра або лікаря-дерматолога з метою вирішення цієї проблеми.
Лікарі закликають батьків бути уважними до стану шкіри дітей. Пам’ятайте, що запобігти проблемі – завжди легше, ніж потім лікувати наслідки. Тому оглядайте періодично шкіру дитини – у випадку, якщо Ви помітили будь-яку незрозумілі для Вас симптоми або будь-що, чого Ви раніше не помічали – не бійтеся звернутися в медпункт Вашої школи, до Вашого сімейного лікаря або педіатра. 



3 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/