Аварійний міст на Франківщині визнали задовільним


На Франківщині у селі Битків Надвірнянського району міст, який вчора обвалився не визнають аварійним. Про це повідомив депутат обласної ради Василь Сенатович.

За його словами, сільські голови населених пунктів Битків та Пнів протягом кількох років зверталися в усі можливі установи для врегулювання ситуації. Неодноразово такі ж запити робили депутати сільської ради. Проте лист, який надійшов у відповідь від обласної держадміністрації зазначив, що переправа знаходиться у задовільному стані, потрібно лише провести ямковий ремонт.

“1 травня о 9 годині ранку на мості утворилася тріщина. Частина споруди просто впала. Я особисто викликав МЧС. Разом із мешканцями самотужки обгородили небезпечну ділянку. Про аварійність переправи говорили ще з 2016-го року. Вже тоді попереджали про можливі наслідки. Цього року бюджетом виділено 600 тис. грн на ліквідацію проблеми. А саме, на берегоукріплення даного участка, де обвалилася дорога. Наразі міст знаходиться на балансі Департаменту будівництва. Була створена спеціальна комісія, яка приїхала і обстежила споруду. Пізніше ми отримали відповідь, що все в задовільному стані і нагальності ситуація не потребує”, - розповів Василь Сенатович.

За словами мешканців села, міст збудували близько 40 років тому, відтоді - не проводили жодного ремонту.

Ще минулого року приїжджали дорожники, але недоліків не побачили - більше не з’являлися”, - наголошують мешканці Биткова.

Зазначимо, що раніше усі мости в області були підпорядковані службі автомобільних доріг, але від початку 2018 року, в рамках децентралізації, за них відповідає обласна адміністрація. Проте, як відомо, коштів на реконструкцію переправи у бюджеті немає. Адже сьогодні на Прикарпатті невідкладного ремонту потребують чимало мостів.

Джерело
 2 Травня 2019 p.
©http://briz.if.ua/