Франківській ОДКЛ передали новітнє обладнання


Сьогодні, 24 квітня, Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня отримала сучасне медичне обладнання.

Всеукраїнський благодійний фонд ПриватБанку "Допомагати просто!" придбав для лікарні транспортний апарат ШВЛ (штучної вентиляції легень).

"Ми є волонтерами. До благодійності долучилися клієнти, які передали на пожертву різні суми: хто 50 грн, хто 100 і більше. Або просто перекидають залишок чи решту при оплаті послуг на рахунок фонду", - розповіла представник ПриватБанку Леся Білан.

Апарати штучної вентиляції легень було придбано і передано до двох дитячих лікарень в області. Івано-Франківська ОДКЛ отримала апарат ШВЛ транспортний HAMILTON-T1 вартістю 1 028 270 грн, та Калуська центральна районна лікарня - апарат ШВЛ дитячий HAMILTON-С1 вартістю 849 580 грн.

“Це вкрай необхідне обладнання у реанімації. Його підключають, коли дитина сама не може дихати, саме це обладнання підтримує життя дитини під час коми, операцій, реанімації. Тому його і називають "обладнання останньої надії", - пояснює головний лікар ОДКЛ Радислав Котурбаш .

За його словами, апарати, які отримала лікарня дозволять транспортувати маленьких пацієнтів без ускладень. Пан Радислав пояснив, що часто дитина зі швидкої допомоги відразу потрапляє в реанімацію, тому важливо забезпечити вентиляцію легень під час перевезення.

"За рік ми перевозимо півтисячі дітей, з них на апараті 300. Зазвичай, це діти з вродженою дихальною пневмонією і серцевими вадами", - додав головний лікар. 

Олександра Сусяк24 Квітня 2019 p.
©http://briz.if.ua/