Ще одна Прикарпатська ОТГ створює стратегію розвитку


Відбулося перше засідання робочої групи з розробки стратегії розвитку Олешанської об’єднаної територіальної громади за участю представників Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», які будуть супроводжувати розробку стратегічного документа.
Як наголосив голова Олешанської ОТГ Богдан Двояк, громада хоче систематизувати підходи до своєї роботи та визначитися з пріоритетними напрямками розвитку. Зокрема, мова йде про розвиток соціальної сфери, а також активізацію роботи в напрямку розвитку туристичної сфери та аграрного виробництва.

Працівники ОТГ разом з місцевими активістами ознайомились із процесом розробки стратегічного документу та визначилися з проведенням анкетування і збором даних для проведення аналізу громади.

За словами радника з питань регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігоря Мельничука, розробка стратегії розвитку, насамперед, дасть можливість більш ефективно використовувати власні ресурси громади та залучати їх зі сторонніх джерел.

«Перш за все потрібно знати свої ресурси. Власні ресурси громади бувають або недооцінені, або переоцінені. Немає жодної громади, яка б не мала своїх унікальних сильних сторін чи ресурсів. Проте їх потрібно добре пошукати», - вважає Ігор Мельничук.

Він же додає, що залучаючи ресурс зі сторонніх джерел, варто очікувати питання про наявність стратегії розвитку. Програми МТД та інвестори, перш за все, ставлять питання про наявність стратегії розвитку і чи відповідає проект задекларованим напрямкам розвитку громади.

У свою чергу, радник з питань місцевих фінансів ІФ ЦРМС Оксана Швець акцентувала увагу на фінансовій спроможності громади та необхідності нарощувати власні доходи бюджету, шукати резерви та створювати умови для збільшення податкових надходжень. За її словами, це насамперед, інвентаризація земель та комунального майна.

Проте, якісну стратегію розвитку неможливо розробити лише силами працівників ОТГ, потрібне максимальне залучення усіх зацікавлених сторін.

«У процесі розробки стратегії потрібно налагодити комунікацію з різними групами мешканців у громаді. Почути і врахувати їх думку. Особливий акцент тут потрібно зробити на молодь», - наголошує радник з питань комунікації Івано-Франківського ЦРМС Наталія Вінничук.

Жодний орган влади ще всю роботу самостійно не зробив, необхідно залучати мешканців, місцевий бізнес, активістів. Тільки синергія усіх зусиль дає хороший результат, зростання та започаткування нових точок росту.



23 Квітня 2019 p.
©http://briz.if.ua/