У Франківську провели Міжнародну конференцію з питань формування характеру дитини


Сьогодні у Франківську відбулась Міжнародна науково-практична конференція “Психологічні аспекти формування характеру дитини”. Її провели Івано-Франківський коледж Прикарпатського національного університету спільно із Міжнародним інститутом характеру. На заході зібралися науковці, викладачі, студенти з України, Польщі та Сполучених Штатів Америки.

Ця конференція має на меті привернути увагу на необхідність виховання характеру в педагогічній сфері. Ми говоримо про важливість моральних цінностей, про християнську етику починаючи з раннього віку. Усе, що ми робимо - безкоштовно. В Україні програма працює з 2002-го року. Почали свою роботу з Донецька. З того часу працювали в багатьох районах та містах, співпрацювали із школами та університетами по всій країні”, - розповів викладач тренінгів та семінарів, директор програми “Character International, Inc” Чарльз Ландрет.

За його словами, дослідження показують, що до шести років дитина засвоює половину інформації, яку вона здобуде протягом життя. Тому важливо працювати над навчанням та вихованням характеру з такого раннього віку.

“Над цією конференцією ми працювали близько трьох років. Наша мета залучити до неї всіх вчителів, вихователів, професорів цієї сфери в Україні, щоб під одним дахом обговорити програму виховання характеру дітей в країні. Найбільша проблема - це допомогти дітям навчити їх приймати правильне рішення. Для цього потрібно багато практики, щоб розвинути хороші характер і звички. Це наша задача як вихователів. Батьки ж повинні навчити дітей відповідальності. Потрібно подавати власний приклад. Діти повсюди однакові. Може бути різною культура та виховання. Проблема усюди одна - співпраця батьків та вчителів”, - поділився доктор психологічних наук, член Американської асоціації психотерапії США Джон Кук.

Як зазначила модератор програми ORPEG центру розвитку польської освіти за кордоном, вчитель польської мови та літератури у франківській ЗОШ №3 та Центрі польської культури і європейського діалогу в Івано-Франківську Рената Кленчанська, конференція піднімає дуже важливу тему формування дітей в полікультурному середовищі. Найбільший вплив на них має сім’я.

“Ми повинні пам'ятати, що дитина перебуває у шкільному середовищі із вчителями тільки обмежений час. У Польщі, як і в Україні, стикаємося з проблемою, що батьки емігрують, виїжджають за кордон, і в дитини формується багатомовність, багатокультурність. Вона постійно змінюється. Часто при навчанні ми забуваємо, що є різні хвороби, типи дітей і характери. Як вчителі, ми повинні це пам'ятати, бо не завжди дитина поводиться нечемно просто так”, - наголосила Рената Кленчанська.

Як розповіли студенти, такі конференції - це хороший досвід для майбутніх і теперішніх педагогів. Вони навчають правильної роботи з дітьми, яка приносить хороші результати.

Я вже близько року працюю з дітьми. Усі приклади успішно застосовую на практиці. У спілкуванні з дитиною потрібно надавати їй можливість бути рівною із тобою, не формувати навчання, як учитель і учень, а бути просто учасником процесу. Американський досвід вчить зосереджуватись на турботі, рівності і толерантності до дітей”, - підкреслила студентка 4-го курсу спеціальності початкова освіта Івано-Франківського коледжу Прикарпатського націанальног університету Софія Брус.



3 Квітня 2019 p.
©http://briz.if.ua/