У Франківську обсяг реалізації промислової продукції зріс на 25%


Управління економічного та інтеграційного розвитку міської ради прозвітувало про успіхи місцевих виробників у 2018 році. У порівнянні з 2017-м маємо ріст обсягів реалізації промислової продукції +25%. Найбільший платник ПДФО – ДП “ВО “Карпати”, який минулого року сплатив до міського бюджету 43 млн. грн. Це ж підприємство створило минулого року і найбільшу кількість робочих місць – 333.

Гарні результати роботи у 2018 показав Локомотиворемонтний завод, приріст – 350%. Прибуток ЛРЗ у 2018 році становить 7,6 млн. грн., а в 2017 році був збиток – 7 млн. грн. Це чудовий приклад, що громада не помилилась, коли взяла під опіку це підприємство. ЛРЗ виплатило заборгованість й тепер активно працює на прибуток.

Хочеться, крім усього, відзначити ріст власних надходжень до міського бюджету (без субвенцій з державного та обласного бюджетів). Впродовж останніх 5 років він становить 21%. У січні-березні 2019 року ріст власних надходжень склав 15,5%.

Щодо податку на доходи фізичних осіб, то варто зауважити, що за три місяці 2019 року в міський бюджет надійшло на 54 млн. грн. більше, ніж у першому кварталі 2018 року. Важливим є те, що частка переробної галузі у надходженнях ПДФО складає 11%. Єдиний податок є ще одним стабільним джерелом наповнення міського бюджету. Його частка у власних доходах загального і спеціального фонду складає 17%. Так, у І кварталі цього року в міський бюджет сплачено єдиного податку на 14 млн. грн. (на 25%) більше, ніж в аналогічний період минулого року. Ці цифри є ще одним свідченням позитивної динаміки росту доходів міського бюджету, а також показником розвитку економіки. Позитивна динаміка розвитку економіки сприяє розвитку і малого бізнесу. Слід відзначити, що за три місяці цього року зареєстровано 550 субʼєктів підприємницької діяльності фізичних осіб.

Стосовно інвестиційного клімату, то варто наголосити, що частка міста Івано-Франківська у загальнообласних обсягах вкладених прямих іноземних інвестицій становить 55%. У розрахунку на одну особу населення залучено близько 2000 доларів (в області – 652 дол. США). У 2018р. іноземними інвесторами вкладено в економіку міста Івано-Франківська 25,4 млн. дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що становить 81% від загальнообласного обсягу інвестицій.

Нагадуємо, що саме Івано-Франківськ є одним із лідерів серед міст України із залучення прямих іноземних інвестицій на одну особу і посів друге місце (після Києва) серед обласних центрів. У розрахунку на одну особу в Івано-Франківську залучено прямих іноземних інвестицій – 1918 доларів США (у Вінниці – 366 дол. США, Львові – 574 дол. США, у Чернівцях – 78 дол. США). 3 Квітня 2019 p.
©http://briz.if.ua/