Франківськ відзначає День поширення інформації про аутизм


Сьогодні, 2 квітня, відзначають Всесвітній день поширення інформації про аутизм. З цього приводу в Івано-Франківську пройшла прес-конференція за участі міського голови, начальника Управління охорони здоров'я, керівництва Департаменту соцполітики та громадських організацій “Янголи дощу”, “Світанок” і “Простір розвитку дітей”.

На зустрічі обговорили питання підтримки людей з розладами аутичного спектру та їх сімей. Сприйняття суспільством таких осіб.

“Ми тільки починаємо працювати над цією проблемою. Наше суспільство ще не повністю готове сприймати таких людей. Вони особливі і потребують любові та підтримки не лише від батьків, але і від нас також”, - наголосила начальник Управління охорони здоров'я Марія Бойко.

За попередніми даними у Франківську налічується близько 30 людей з аутизмом.
Як зазначив Руслан Марцінків, насправді їх більше, просто не всі сім’ї готові ділитися цією проблемою.

“Ми хочемо донести до суспільства, щоб ви бачили не діагноз, а людей з унікальними особливостями та потребами. Щоб ви простягнули руку підтримки нашим сім'ям”, - підкреслила представник ГО “Янголи дощу”

На сьогоднішній день причина виникнення аутизму, на жаль, не відома. Ця особливість зустрічається у всіх расових та етнічних групах. Діагностувати розлади аутичного спектру складно.

“Якщо ви бачите відсутність жестів та мови у дитини віком 1,5 роки - звертайтеся до фахівців. Це не є нормою. Чим швидше провести діагностування, тим легше впоратися із вихованням та розвитком в подальшому”, - зазначила голова організації “Простір розвитку дітей” Людмила Белей.

Сьогодні о 17:00 у Франківську відбудеться флеш-моб на підтримку дітей з аутизмом під назвою “Ти зможеш”. Долучитися до акції може кожен, потрібно лише одягнути блакитний одяг та прийти на місце події: площа біля готелю “Надія”.

 

 

 


  2 Квітня 2019 p.
©http://briz.if.ua/