На Прикарпатті дослідили повітря біля Бурштинської ТЕС


Днями команда "EcoCity" відвідала Бурштинську ТЕС та відмоніторила показники забруднення повітря дрібнодисперсним пилом, розміром 2.5мікрометра та 10мікрометрів.

Про це ініціатори повідомили на своїй сторінці.

"Заміри провели при швидкості вітру 4м/с. Це важливо, тому що при безвітряній погоді концентрація мікропилу зростає", - наголосили юні робототехніки.

Перші заміри провели під димовим шлейфом від ТЕС у селі Слобідка-Більшівцівська. Там не виявили перевищення норми в 30мкг/м3 по показнику PM2.5 та перевищення по PM10. Потім перевірили повітря під самою ТЕС, і також не виявили перевищення по мікропилу.

"Проте, спостерігали короткочасний всплеск радіації до 98 мікрорентген в годину, а далі радіація була в межах норми", - наголосили хлопці.

Пізніше команда відвідала старе шламосховище по дорозі на селище Демешківці - жодних негативних результатів. Так само, як і на на новому шламосховищі біля самої ТЕС.

"Золосховище було зволожене і на рівні людського росту перевищень не було, проте, на самій золі було перевищення по PM10. Можна зробити висновок, що золу постійно потрібно зволожувати, щоб її не розносило вітром на ближні села, зокрема Бовшів. Також нашу увагу привернули вагони, на які відгружають золу. Вони не захищені від розвіювання золи вітром, тому при перевезенні можуть добре напилити", - ідеться у дописі.

Також у своєму повідомленні команда "ЕсoCity" зауважила, що не переслідує жодні політичні цілі та не займається хайпом.
  30 Березня 2019 p.
©http://briz.if.ua/